Jaunučių rinktinė Europos čempionate baigė kovas dėl medalių

Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė kovą dėl „Always“ Europos čempionato medalių baigė aštuntfinalyje. Tado Stankevičiaus treniruojama mūsų šalies jaunučių merginų rinktinė kovoje dėl patekimo į ketvirtfinalį 37:51 (8:19, 8:6, 10:13, 11:13) turėjo pripažinti Vengrijos bendraamžių pranašumą.

Lietuvos toliau kovos dėl 9–16 vietų ir mūsiškių toliau lauks Čekijos arba Olandijos krepšininkės, kurios aštuntfinalyje kausis vėliau.

Itin nerezultatyviose rungtynėse lietuvėms prasčiausiai susiklostė pirmasis kėlinys. Vengrės per pirmąsias 10 minučių sugebėjo įgyti dviženklią persvarą ir kėlinį laimėjo 19:8. Antrajame ketvirtyje abi komandos dar daugiau dėmesio pradėjo skirti gynybai. Mūsiškės 10 minučių atkarpą laimėjo 8:6 ir sumažino atsilikimą iki devynių taškų (16:25).

Trečiajame kėlinyje savų žiūrovų palaikomą Lietuvos rinktinė „Always“ Europos šešiolikmečių čempionate bandė pakeisti rungtynių eigą, tačiau kelios nerezultatyvios atakos leido varžovėms laimėti kėlinį 13:10 ir nutolti 12 taškų skirtumu (26:38).

Pakeisti susitikimo eigos lietuvėms nepavyko ir paskutiniame ketvirtyje. Nors šeimininkės kelis kartus sumažino atsilikimą iki vienženklio, viešnios iš Vengrijos iškart sugrąžindavo sau saugesnį pranašumą. Paskutinėmis minutėmis T. Stankevičius leido pailsėti pagrindinėmis žaidėjoms ir pradėjo galvoti apie kovas, kurios gali leisti išsaugoti vietą A divizione.

Lietuvės šiame mače suklydo 21 kartą, kai varžovės 15. Šeimininkės pritrūko atsarginių žaidėjų indėlio, nes nuo suolelio pakilusios žaidėjos pelnė tris taškus, kai vengrių žaidėjos įmetė 15. Koją mūsiškėms kišo ir baudų metimai. Lietuvės pirmus baudos metimus metė ketvirtame kėlinyje, o iš viso pataikė vieną baudą iš keturių.

Lietuvos rinktinės gretose lyderės vaidmens ėmėsi Klaudija Janionytė, tačiau jos vienos indėlio buvo maža. Gynėja pelnė 16 taškų, atkovojo keturis kamuolius ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Tai buvo jos rezultatyviausios bei naudingiausios rungtynės „Always“ Europos čempionate.

Audronė Zdanevičiūtė pelnė aštuonis taškus, Aistė Švegždaitė – šešis, Agnesė Garčinskaitė, Urtė Čižauskaitė (6 atk. kam.) ir Simona Visockaitė (10 atk. kam.) – po du, Elzė Motekaitytė – vieną.

Vengrijos rinktinėje Eszter Madar pelnė 14 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Reka Dombai surinko 11 taškų, o Lili Rakita – penkis.

Gupės rungtynėse lietuvės 71:58 nugalėjo Danijos rinktinę, vėliau 49:66 turėjo pripažinti Rusijos krepšininkių pranašumą, o paskutiniame mače 51:58 neatsilaikė prieš vokietes.