Jaunučių varžovės Europos čempionato aštuntfinalyje – vengrės

Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą „Always“ Europos čempionate. Tado Stankevičiaus auklėtinės Kauno sporto halėje 51:58 (19:8, 9:16, 19:22, 4:12) turėjo pripažinti Vokietijos rinktinės pranašumą.

Lietuvės sėkmingai pradėjo rungtynes ir po spurto atitolo (12:6), o kėlinį baigusios dar viena gera atkarpa po pirmųjų 10-ies minučių turėjo dviženklę persvarą (19:8). Vokietės antrajame kėlinyje suaktyvino gynybą ir privertė aikštelės šeimininkes klysti (20:22).

Lūžis rungtynėse įvyko ketvirtajame kėlinyje, kai jo viduryje vokietės įgijo penkių taškų persvarą. Šio deficito lietuvėms nepavyko panaikinti ir teko pripažinti varžovių pranašumą.

Turnyro aštuntfinalyje Lietuvos rinktinė susitiks su Vengrijos ekipa. Rungtynės vyks antradienį, 19 valandą, Kauno sporto halėje.

Lietuva: Audronė Zdanevičiūtė (5 per. kam.) ir Klaudija Janionytė – po 13 tšk., Simona Visockaitė 8 tšk. (13 at. kam., 7 blokai), Elzė Motekaitytė ir Aistė Švėgždaitė – po 6 tšk.

Vokietija: Sarah Polleros 11 tšk. (12 at. kam.), Lotta Stach 10 tšk., Clara Wilke ir Luisa Nufer – po 8 tšk.

„Padėkojau žaidėjoms už tai, ką šiandien atliko. Iš rūbinės išeiname aukštai pakelta galva. Rungtynėse kiek galėjome, tiek atidavėme. Vokietės šiek tiek nustebino naudodamos aukštą sudėtį, viską žaidė priekinę liniją, provokavo tolimus metimus. Negaliu sakyti, kad Klaudija atliko blogus, paprasčiausiai reikia pataikyti. Palaipsniui su kiekvienu kėliniu prastėjo kova dėl atšokusių kamuolių. Ta bėda niekaip mūsų nepalieka, nesugebame susitvarkyti. Neturime tokių žaidėjų, kurios galėtų sėkmingai grumtis po krepšiais. Varžovės atkovojo 30 kamuolių daugiau ir pelnė apie 20 taškų, pasinaudojusios antromis progomis. Tai – dvi priežastys, lėmusios galutinį rezultatą“, – sakė Lietuvos merginų rinktinės vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius.

Pirmosiose grupės rungtynėse lietuvės 71:58 nugalėjo Danijos rinktinę, o vakar turėjo pripažinti Rusijos krepšininkių pranašumą – 49:66.