33
UEFA supertaurės rungtynės Taline: „Real“ – „Atletico“ (nuotr. SCANPIX)

Futbolo šventė aplankė Baltijos šalis. Estijos sostinėje Taline vyko trilerio vardo vertos UEFA supertaurės rungtynės. Jas po pratęsimo 4:2 laimėjo Madrido „Atletico“, įveikęs to paties miesto „Real“.

33

Nugalėtojai pelnė pirmąjį mačo įvartį. „Atletico“ 1-ąją minutę į priekį išvedė Diego Costa. Puolėjas pergudravo „Real“ gynėjus ir iš itin aštraus kampo pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą (1:0).

Tai – greičiausias įvartis UEFA supertaurės rungtynių istorijoje. D. Costa pagerino nuo 2015-ųjų gyvavusį rekordą. Tada 3-ąją minutę tiksliai smūgiavo šiuo metu Vilniuje viešintis „Sevilla“ futbolininkas Everas Banega.

„Real“ metėsi į ataką ir bandė lyginti rezultatą. Arti tikslo buvo komandos vunderkindas Marco Asensio. Ispanas po Marcelo perdavimo į vartus mušė kulnu. Tokiai įvykių tėkmei „Atletico“ vartininkas Janas Oblakas buvo pasiruošęs.

Vėliau virš vartų smūgiavo pats Marcelo.

27-ąją minutę „Real“ pasiekė tikslą. Po Garetho Bale’o perdavimo iš dešinės galva pasižymėjo greta vartų buvęs Karimas Benzema (1:1).

Po pertraukos karališkąjį klubą į priekį galėjo išvesti M. Asensio. Ispanas nepataikė į tolimąjį vartų kampą.

Kėlinio viduryje teisėjas Szymonas Marciniakas už Juanfrano žaidimą ranka „Real“ baudos aikštelėje skyrė 11 metrų baudinį. 63-ąją minutę nuo žymos užtikrintai smūgiavo UEFA Čempionų lygos laimėtojų kapitonas Sergio Ramosas (1:2).

Tašką rungtynėse galėjo padėti Raphaelis Varane’as. Jo smūgį atrėmė J. Oblakas, o Luka Modričius į vartus nepataikė.

79-ąją minutę rezultatas dar kartą tapo lygus. Kamuolį į tinklą pasiuntė netoli vartų buvęs D. Costa (2:2).

„Real“ paskutinėmis sekundėmis galėjo išplėšti pergalę. Per pridėtą laiką po G. Bale’o perdavimo į kamuolį nepataikė Marcelo.

Komandoms teko žaisti pratęsimą. Pirmajame jo kėlinyje persvarą turėjo „Real“. Vis dėlto „Atletico“ pirmąją savo ataką baigė įvarčiu. 98-ąją minutę puikia patranka vienu lietimu įmušė Saulis Niguezas (3:2).

Panašų įvartį po dar vienos „Real“ gynėjų klaidos įvartį 104-ąją minutę pelnė Koke (4:2).

Per antrąjį pratęsimo kėlinį karališkojo klubo pastangos išsigelbėti buvo bevaisės.