Jaunučių rinktinė į Europos čempionato pusfinalį nepateko

Lietuvos jaunučių (U16) vaikinų rinktinei nepavyko patekti į Europos čempionato pusfinalį. Tomo Purlio auklėtiniai ketvirtfinalyje 78:80 (29:6, 20:21, 10:17, 19:16) turėjo pripažinti Kroatijos rinktinės pranašumą.

Kroatai geriau pradėjo rungtynes ir šiek tiek nutolo (8:15), tačiau lietuviai surengė spurtą 10:0 ir išsiveržė į priekį (18:15). Lemiamą šturmą varžovai surengė trečiajame kėlinyje, kai leido lietuviams pelnyti 10 taškų ir įgijo penkių taškų pranašumą.

Vienu metu jis pasiekė ir devynių taškų ribą, tačiau 16-mečiai sugebėjo priartėti (66:70). Paskutinėmis rungtynių sekundėmis lietuviai turėjo dviejų taškų deficitą ir galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau varžovai blokavo Ąžuolo Tubelio metimą ir iškovojo pergalę.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 22 tšk., (17 atk. kam.), Edgaras Preibys 16 tšk., Augustas Marčiulionis 14 tšk. (7 per. kam.), Hubertas Pivorius 11 tšk.

Kroatija: Borisas Tišma 25 tšk. (8 atk. kam.), Ivanas Perasovičius (7 atk. kam.) ir Roko Prkačinas (11 atk. kam.) po 20 tšk.

Dabar Lietuvos jaunučiai Europos čempionate kovos dėl 5–8 vietų. Pirmasis varžovas – Serbijos ir Prancūzijos poros pralaimėtojas.