Lietuvos moterų futbolo čempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės antrus metus iš eilės peržengė UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyro barjerą ir vėl žais pagrindiniame turnyre. Ta, mūsiškėms buvo pavykę padaryti ir pernai, kai Gruzijoje jos laimėjo atrankos turnyrą, o savo pasirodymą baigė ketvirtfinalyje, kur teko suremti ginklus su galingąja „Barcelona“.

Lemiamose atrankos grupės rungtynėse šiaulietės Alytuje 9:0 (4:0) sutriuškino Bulgarijos čempionę Sofijos NSA ir surinkusi septynis taškus devintojoje atrankos grupėje užėmė pirmąją vietą bei tiesiausiu keliu žengė tolyn.

Įvarčiai. „Gintra-Universitetas“: J. Čubrilo (14, 68 min.), I. Freitas (39, 73 min.), S. Veličkaitė (13 min.), D. Gailevičiūtė (55 min.), C. Tabur (80 min.), L. Hudchanka (87′ min.), I. Naydenova (14 min. į savo vartus).

Sudėtis. „Gintra-Universitetas“: G. Kaselytė, V. Neverdauskaitė, A. Filenko (71 min. A. Mikutaitė), L. Hudchanka, D. Gailevičiūtė, S. Veličkaitė (77 min. M. Čubrilo), A. Alekperova, L. W. Smeda, N. Baham (60 min. C. Tabur), J. Čubrilo, I. Freitas.

Prieš šį susitikimą buvo aišku, kad „Gintros-Universiteto“ komanda, siekdama kelialapio tolyn, turi į bulgarių vartus pelnyti kaip įmanoma daugiau įvarčių. Būtent su tokia užduotimi į aikštę žengusios Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės darbo ėmėsi labai greitai – 13-ąją minutę kamuolį į vartus pasiuntė pirmą kartą atrankoje pasižymėjusi Simona Veličkaitė.

Po kelių akimirkų standartine padėtimi pasinaudojusios šiaulietės pasiekė antrąjį įvartį, o varžovių triuškinimą pradėjo Jelena Čubrilo, kuri 22-ąją minutę realizavo savo progą – 3:0. Iki pertraukos aikštės šeimininkėms pavyko dar kartą nubausti varžovių gynybą, trečiąjį savo įvartį atrankoje ir ketvirtą šios dienos rungtynėse pelnė Isadora Freitas – 4:0.

Po pertraukos „Gintra-Universitetas“ vadžių neatleido ir toliau spaudė varžoves. 55-ąją susitikimo minutę smūgiu iš toli penktąjį įvartį pelnė Dovilė Gailevičiūtė – 5:0. Puikų solo reidą bulgarių baudos aikštelėje surengusi J. Čubrilo paleido kamuolį į viršutinį vartų kampą ir padidino atotrūkį – 6:0. Per likusį laiką gintrietėms pavyko pelnyti dar tris įvarčius, o galutinis arbitrės švilpukas užfiksavo triuškinamą pergalę rezultatu 9:0.

UEFA moterų Čempionių lygos šešioliktfinalio etapas vyks rugsėjo 12–13 bei rugsėjo 26–27 dienomis. Lietuvos čempionių varžovės paaiškės penktadienį, rugpjūčio 17 dieną, kai UEFA būstinėje Nione bus ištraukti šio etapo burtai.