Šiemet tris kartus Lietuvos rekordą gerinęs Simas Bertašius driokstelėjo ir Europos čempionate Berlyne. 24-erių lietuvis 1500 metrų bėgimo rungtyje užėmė šeštąją vietą.

Simas distanciją įveikė per tris minutes, 39,04 sekundės.

Lietuvis drąsiai startavo ir po 500 metrų pirmavo. S. Bertašius 300 metrų įveikė per 44,74 sekundės, 400 – 59,52, 500 – minutę, 15,18 sekundės.

Europos čempionu tapo 17-metis norvegas Jakobas Ingebrigtsenas (3 minutės, 38,10 sekundės), aplenkęs 31-erių lenką Marciną Lewandowski (3 min., 38,14 sek.) ir 24-erių britą Jake’ą Wightmaną (3 min., 38,25 sek.).

Penktadienį ieties metimo varžybose bronzos medalį sensacingai iškovojo Ligita Jasiūnaitė (61,59 metro).

Airinė Palšytė šuolių į aukštį sektoriuje liko ketvirta (196 centimetrai).

Lietuvai pirmąjį medalį Berlyne laimėjo Andrius Gudžius. Atletas tapo Europos čempionu, diską numetęs 68,46 metro.