5
Liveta Jasiūnaitė (nuotr. SCANPIX)

Sensacija Europos čempionate. Ieties metimo varžybose bronzos medalį iškovojo prie favoričių nepriskirta Liveta Jasiūnaitė.

5

24-erių lietuvė geriausiu penktuoju bandymu ietį „nuskraidino“ 61,59 metro.

Penki pirmieji L. Jasiūnaitės mėginimai buvo sėkmingi. Pirmasis – 60,51 metro, antrasis – 58,24, trečiasis – 61, ketvirtasis – 60,38.

Liveta šeštą kartą į sektorių žengė žinodama, kad savo kišenėje turi bronzos medalį. Merginos metimas nebuvo įskaitytas.

L. Jasiūnaitė 18 centimetrų aplenkė ketvirtojoje vietoje likusią Martiną Ratej. 36-erių slovėnės ietis nuskrido 61,41 metro.

Europos čempione tapo vokietė Christin Hussong (67,90 metro), sidabro medalio savininke – čekė Nikola Ogrodnikova (61,85 m).

Atrankoje L. Jasiūnaitė pagerino karjeros rekordą, ietį „švystelėjusi“ 61,61 metro.

Penktadienį greta prizininkių pakylos liko šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. Ji įveikė 196 centimetrus, pakoregavo asmeninį sezono rezultatą ir užėmė ketvirtąją vietą.

Lietuvai pirmąjį medalį Berlyne iškovojo Andrius Gudžius. Atletas tapo Europos čempionu, diską numetęs 68,46 metro.