4
Airinė Palšytė (nuotr. SCANPIX)

Airinė Palšytė Europos čempionate Berlyne pagerino asmeninį sezoną rekordą, bet šuolio į aukštį varžybų finale apmaudžiai liko be medalio.

4

26-erių lietuvė užtikrintai įveikė pirmąjį aukštį – 182 centimetrus.

A. Palšytei problemų pridarė 187 centimetrai. Pirmasis bandymas buvo nesėkmingas, antrasis – užtikrintas.

Vėliau lietuvė pagerino geriausią savo sezono rezultatą – pirmuoju mėginimu peršoko į 191 centimetrą iškeltą kartelę.

Tai Airinei buvo ne riba. Mūsiškė įveikė 194 centimetrus.

Lietuvė pabandė peršokti 196 metrus, bet pirmąkart šis aukštis A. Palšytei „nepakluso“. Vis dėlto antrasis bandymas buvo sėkmingas.

Mūsiškei nedaug trūko, kad pakartotų geriausią savo rezultatą lauke – 198 centimetrus. Pirmuoju mėginimu trūko nedaug, bet antruoju ir trečiuoju pristigo nemažai.

Airinė ilgai laikėsi trečiojoje vietoje, bet apdovanojimą iš lietuvės atėmė karjeros rekordą pagerinusi Mirela Demireva. 28-erių bulgarė trečiuoju bandymu įveikė 200 centimetrų, nustūmusi A. Palšytę į ketvirtąją poziciją.

Nugalėjo tokį pat aukštį įveikusi, bet mažiau klaidų dariusi rusė Marija Lasickienė. M. Demireva liko antra, Marie-Laurence Jungfleisch – trečia. Vokietė, kaip ir A. Palšytė, peršoko 196 centimetrus, bet rečiau klydo.

Be apdovanojimo liko pasaulio vicečempionė Julija Levčenka. 20-metė ukrainietė neįveikė 194 centimetrų.

Lietuvai pirmąjį medalį Berlyne iškovojo Andrius Gudžius. Atletas tapo Europos čempionu, diską numetęs 68,46 metro.