Itin svarbią pergalę UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyro devintojoje grupėje iškovojo Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda. Antrosiose atrankos rungtynėse Lietuvos čempionės 7:0 (2:0) sutriuškino Eidžio „EBS/Skala“ ekipą iš Farerų salų ir iškovojusios pergalę tęsia kovą dėl pagrindinio tikslo – kelialapio į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą.

Šiaulietės pirmosiose atrankos rungtynėse sužaidė lygiosiomis 1:1 su Espo „Honka“ klubu iš Suomijos. Po dviejų mačų mūsiškių sąskaitoje keturi taškai. Tokį patį taškų kraitį yra surinkusios ir suomės, kurios 5:0 sumindė Sofijos NSA vienuolikę iš Bulgarijos, su kuria paskutiniame ture ginklus surems „Gintra-Universitetas“.

Praėjusiose rungtynėse traumą patyrė viena „Gintros-Universiteto“ lyderių Jelena Čubrilo, tad Rimantui Viktoravičiui startinėje sudėtyje teko ieškoti pamainos. Į serbės vietą šiose rungtynėse stojo moldavė Carolina Tabur.

Įvarčiai: I. Freitas (55, 65, 73 min.), L. W. Smeda (5 min.), A. Alekperova (22 min.), C. Tabur (59 min.), N. Baham (82 min.).

„Gintra-Universitetas“: G. Kaselytė, V. Neverdauskaitė, L. Hudchanka, A. Filenko, D. Gailevičiūtė, N. Baham (83 min. L. Rogačiova), A. Alekperova, L. W. Smeda, S. Veličkaitė, C. Tabur (73 min. A. Mikutaitė), I. Freitas.

„Gintra-Universitetas“ šiose rungtynėse į priekį įsiveržė labai anksti – 5-ąją susitikimo minutę kamuolį į varžovių vartus pasiuntė praėjusių rungtynių didvyre tapusi Leandra Wiloma Smeda. R. Viktoravičiaus auklėtinės siekdamos pergalės kuo didesniu įvarčių skirtumu skubėjo traukti kamuolį iš vartų ir nešė jį į aikštės centrą.

Farerų salų futbolininkės žaidė susispaudusios baudos aikštelėje, tarsi degtukų dėžutėje. Nepaisant to, aikštės šeimininkės ieškojo būdų antrą kartą nuginkluoti varžovių vartininkę ir tai pavyko 22-ąją mačo minutę, kai tolimą smūgį iš kairės kojos paleidusi Ana Alekerpova po akimirkos buvo komandos draugių glėbyje – 2:0. Iki pertraukos šiaulietėms pasiekti trečiojo įvarčio nebepavyko.

Prasidėjus antrajam kėliniui, vaizdas aikštėje nepasikeitė. „Gintra-Universitetas“ ir toliau „dusino“ varžoves jų aikštės pusėje. Totalinę persvarą pavyko paversti įvarčiu 55-ąją minutę – pirmąjį savo įvartį atrankos turnyre pelnė pagrindinė Lietuvos klubo puolėja iš Brazilijos Isadora Freitas – 3:0. Prabėgus keturioms minutėms, dar vieną dūrį į fareriečių vartus smeigė Carolina Tabur – 4:0.

Uraganinį puolimą po pertraukos demonstravusios gintrietės ir toliau nemažino apsukų – dar po kelių minučių savo dublį tiksliu smūgiu pelnė I. Freitas – 5:0. Čia pat krito ir šeštasis įvartis, „hat-trick’ą“ įsirašė I. Freitas – 6:0. Lietuvos čempionės tęsė varžovių kančias ir 82-ąją rungtynių minutę pasižymėjo amerikietė Noel Baham – 7:0. Finalinis teisėjos švilpukas užfiksavo daugiau nei užtikrintą atrankos turnyro šeimininkių pergalę – 7:0.

Lemiamas trečiąsias rungtynes „Gintra-Universitetas“ žais rugpjūčio 13-ą dieną, pirmadienį, 18 val., Alytaus miesto stadione. Šiauliečių varžovėmis bus Sofijos NSA ekipa.