Vokietijos sostinėje Berlyne vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate trečiadienį Lietuvos atstovai iškovojo pirmąjį medalį.

Disko metimo finale Andrius Gudžius paskutiniu savo bandymu varžybų įrankį nusviedė 68,46 m ir pasidabino aukso medaliu.

27-erių kauniečiui tai pirmasis medalis Europos čempionatų istorijoje. Pernai jis tapo pasaulio čempionu.

Sidabrą iškovojo švedas Danielis Stahlis (68,23 m). Prieš paskutinį sportininkų bandymą jis buvo varžybų lyderis.

Bronzos medalis atiteko austrui Lukui Weisshaidingeriui (65,14 m).

Antradienį vykusioje disko metimo atrankoje A. Gudžius privertė savo gerbėjus sunerimti. Lietuvis pirmuoju bandymu įrankį nusviedė 60,49 m, o antrasis bandymas buvo neįskaitytas.

Vietą finale jam garantavo tik paskutinis trečiasis bandymas (64,30 m), kuris lietuviui leido pakilti į ketvirtą vietą atrankos varžybose.

Šiame sezone asmeninį rekordą ne kartą gerinęs A.Gudžius Stokholme vykusiose varžybose geriausiu savo bandymu diską buvo nusviedęs 69,59 metro.