Berlyne tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas. 800 m bėgimo atrankos varžybose lietuvė Eglė Balčiūnaitė distanciją įveikė per 2 min. 2,18 sek.

Savo bėgime ji užėmė vos šeštąją vietą ir po finišo nesitikėjo patekti į pusfinalį.

Tačiau atvykusi į žiniasklaidos zoną išgirdo netikėtą naujieną – jos pasiekto rezultato užteko patekti tarp 16 geriausių sportininkių, kurios trečiadienį 21.00 val. Lietuvos laiku varžysis pusfinalyje.

Išgirdusi šią naujieną lietuvė apsiverkė iš laimės, o viską užfiksavo žiniasklaidos vaizdo kameros:

Į pusfinalį žengė po tris greičiausias sportininkes iš keturių atrankos bėgimų. Dar keturios bėgikės buvo atrinktos pagal geriausius visų bėgimų rezultatus.

Lietuvė ir kvalifikavosi būtent pagal šią taisyklę, nors to buvo sunku tikėtis po to, kai ji savo bėgime liko tik šešta.

Pagal visų finišavusiųjų laiką E. Balčiūnaitė užėmė 12-ąją. Po finišo jo stebėjosi savo pasiekimu ir teigė, kad jai tai didelis žingsnis į priekį.

29-erių lietuvė šių metų pradžioje dėl traumos tris mėnesius nestartavo varžybose ir Berlyne pasiektas pusfinalis jai prilygsta didelei pergalei.

Atrankoje greičiausiai bėgo ukrainietė Olga Liachova (2.00,26). Viso varžybose dalyvavo 32 lengvaatletės.