Škotijos mieste Glazge tęsiasi Europos plaukimo čempionatas. Sekmadienio vakarą 100 m krūtine finale Rūta Meilutytė iškovojo sidabrą.

Lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 6.26 sek. ir pasiekė savo geriausią sezono rezultatą.

Europos čempione tapo pagrindinė mūsiškės priešininkė rusė Julija Jefimova (1 min. 5.53 sek.). Ji antrą kartą iš eilės pagerino Europos čempionatų rekordą.

Trečiąją vietą iškovojo italė Arianna Castiglioni (1 min. 6.54 sek.).

Šeštadienį dieną atrankoje R.Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 6.89 sek. ir buvo pati greičiausia tarp visų 48-ių dalyvių.

Pusfinalyje ji užfiksavo penktą geriausią rezultatą (1 min. 7.06 sek.). Tąkart lietuvė pasirinko įdomią taktiką – pirmuosius 50 m plaukė neįprastai lėtai ir buvo paskutinė, bet finišavo galingai.

Šeštadienį R.Meilutytė taip pat startavo sau neįprastos rungties 50 m laisvu stiliumi finale.

Čia sukurti stebuklo jai nepavyko – „Auksinė žuvelė“ distanciją įveikė per 25,16 sek. ir užėmė aštuntą vietą.

Lietuvės šiame Europos plaukimo čempionate dar laukia 50 m krūtine varžybos.