Dvi Lietuvos penkiakovininkės pateko į Europos čempionato finalą

Sėkešfehėrvare (Vengrija) pasidėjo 2018 metų Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Ketvirtadienį vykusių moterų atrankos varžybų barjerą sėkmingai įveikė dvi iš keturių Lietuvos penkiakovininkių – Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Ieva Serapinaitė.

Atrankos A grupėje G. Venčkauskaitė-Juškienė surinko 1020 taškų ir užėmė šeštąją vietą. Fechtuodamasi kaunietė buvo 21-a (7 pergalės ir 16 pralaimėjimų; 178 taškai), plaukdama – 12-a (2 min. 20,22 sek.; 270), o bėgama ir šaudydama – antra (13 min. 19,65 sek.; 572).

Toje pačioje grupėje besivaržiusi Lina Batulevičiūtė pelnė 991 tašką ir liko 19-a. Fechtuodamasi ji buvo septinta (13/10; 226), plaukdama – 23-a (2:21,73; 247), o bėgdama ir šaudydama – 12-a (13:02,81; 518).

B grupėje varžėsi I. Serapinaitė ir Aurelija Tamašauskaitė. Pirmoji surinko 1007 taškus, grupėje užėmė 16-ąją vietą, tačiau to užteko, kad patektų į finalą. Vilnietė fechtavimosi rungtyje buvo devinta (13/10; 226), plaukimo – septinta (2:17,65; 275), o bėgimo iš šaudymo – 20-a (13:14,63; 506).

Tuo metu A. Tamašauskaitė atrankoje surinko 982 taškus ir turėjo tenkintis 21-ąja pozicija. Ji buvo 21-a fechtuojantis (7/16; 178), 23-a – plaukiant (2:30,66, 249) ir trečia – bėgant bei šaudant (12:25,41; 555).

Penktadienį Vengrijoje vyksta vyrų atrankinės varžybos, kuriose dalyvauja Justinas Kinderis. Prieš čempionatą olimpietis kartu su visa rinktine dalyvavo treniruočių stovykloje Baltarusijoje, tad tikisi geresnio rezultato po prastai susiklosčiusio Pasaulio taurės finalo.

„Stovykloje viskas gerai pavko, smagu, kai aplink nėra rūpesčių ir visi objektai greta vienas kito. Tad turėjome daugiau laiko poilsiui ir kokybiškoms treniruotėms. Stovykloje kažko labai neakcentavau, stengiausi tolygiai paskirstyti laiką bei jėgas“, – sakė J. Kinderis.