104
Prancūzija - Kroatija (nuotr. SCANPIX)

Sekmadienį Maskvos „Lužnikų“ stadione finišavo pasaulio futbolo čempionatas. Finalo dvikovoje Prancūzijos komanda 4:2 įveikė Kroatiją ir po 20-ies metų pertraukos tapo stipriausia planetos ekipa.

104

Iškart po rungtynių surengtoje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje buvo paskelbti geriausi turnyro žaidėjai.

Geriausiu viso turnyro žaidėju išrinktas kroatas Luka Modričius – jam įteiktas „Auksinis kamuolys“.

Rezultatyviausiu pirmenybių futbolininku tapo Anglijos rinktinės snaiperis Harry Kane'as. Šešis įvarčius šiame čempionate pelniusiam anglui atiteko „Auksinis batelis“.

Tuo metu „Auksinėmis pirštinėmis“ džiaugsis belgas Thibaut Cortois, kuris pripažintas patikimiausiu čempionato vartininku.

Finalo rungtynėse ketvirtą prancūzų įvartį pelnęs devyniolikmetis Kylianas Mbappe atsiėmė geriausio jaunojo pirmenybių žaidėjo prizą.

FIFA Garbingo žaidimo apdovanojimas skirtas Ispanijos komandai.

FIFA visoms turnyro dalyvėms taip pat išdalins net 400 milijonus JAV dolerių premijų: nugalėtojams atiteks 38 mln. JAV dol., antrai vietai – 28, trečiai – 24, ketvirtai – 22.

Pasirodymą čempionate ketvirtfinalyje baigusios komandos gaus po 16 mln. JAV dol., aštuntfinalyje – po 12, likusios – po 8 milijonus.

Kitas pasaulio čempionatas vyks 2022-ais metais Katare ir jame dėl pagrindinio turnyro trofėjaus kovos rekordinis komandų skaičius – net 48 rinktinės.