Šeštadienio vakare pasirodymą Europos dvidešimtmečių čempionate pradėjo Lietuvos (1/0) rinktinė, kuri po pratęsimo Vokietijoje 94:82 (25:9, 25:25, 16:30, 11:13, 17:5) nugalėjo Juodkalnijos (0/1) bendraamžius.

Rungtynes lietuviai pradėjo itin patikimai besigindami ir po G.Masiulio dėjimo atitrūko 9:2. Lietuviai vėliau įjungė dar aukštesnę pavarą ir po Mato Jogėlos dėjimo greitoje atakoje pabėgo į priekį net 14:2.

Lietuviai sugebėjo išlaikyti iniciatyvą ir likusio ketvirčio metu bei po pirmųjų 10 minučių pirmavo 25:9. Antrajame kėlinyje tęsėsi ta pati istorija – lietuviai taikliai šaudė tritaškius ir dėjimais rinko taškus greitoje atakoje bei toliau bėgo nuo varžovų (46:24). Vėliau lietuviai pristabdė apsukas ir skirtumas šiek tiek aptirpo, bet iniciatyva liko jų pusėje – 50:34.

Trečiąjį kėlinį pradėjo priartėdami (50:38), tačiau M.Jogėlos pastangomis lietuviai netrukus vėl atitrūko – 63:43. Juodkalniečiai į tai atsakė dviem tritaškiais, o Milošui Popovičiui pelnius dar du taškus priartėjo 51:63. Lietuvių sausrą baudų metimais nutraukė tik Mantvydas Žukauskas – 65:54.

Varžovams priartėjus lietuviai pasimetė ir leido jiems toliau artintis bei sudeginti skirtumą iki vienintelio metimo – 64:66. Pusę ketvirtojo kėlinio lietuviai negalėjo pelnyti taškų ir tik po Arno Veličkos individualaus reido sugebėjo išlyginti rezultatą – 68:68.

Priešpaskutiniąją minutę lietuvius išjudino Džiugo Slavinsko tritaškis – 73:72. Marko Simonovičiaus dėjimas su pražanga pavertė favoritais juodkalniečius (76:73), o lietuviams išsigelbėti liko 38 sekundės. Du taškus tada pelnė M.Jogėla, o rezultatą likus žaisti 7 sekundes išlygino A.Veličkos baudų metimai (77:77).

Pratęsime solidžiau jau pasirodė lietuviai, kurie A.Veličkos ir M.Jogėlos pastangomis įgijo 6 taškų pranašumą – 85:79. Susikrautą pranašumą jie išlaikyti sugebėjo.

Lietuvos rinktinė: Gytis Masiulis 21 (9/10 baudos, 15 atk. kam.), Matas Jogėla 19 (8/12 dvit.), Arnas Velička 14 (5 rez. perd.), Eimantas Stankevičius ir Džiugas Slavinskas po 13.

Juodkalnijos rinktinė: Milošas Popovičius 27 (8/16 dvit., 8/8 baudos, 16 atk. kam.), Miličius Starovlahas 17, Marko Simonovičius 15 (17 atk. kam.).