72
Belgija – Anglija rungtynių akimirka (nuotr. SCANPIX)

Šiame pasaulio futbolo čempionate Rusijoje beliko sužaisti vienas rungtynes. Šeštadienį Sankt Peterburgo stadione vykusioje akistatoje dėl 3-ios vietos Belgijos futbolininkai 2:0 palaužė Angliją.

72

Trečioji vieta – geriausias belgų pasiekimas per visą pasaulio futbolo čempionatų istoriją. Prieš tai, vienintelį kartą tarp keturių pajėgiausių turnyro komandą jie buvo patekę 1986-ais metais Meksikoje vykusiose pirmenybėse.

Tiesa, tą kartą belgai pralaimėjo ir pusfinalio, ir mažojo finalo akistatas. Tuo metu Anglija į stipriausių komandų ketvertą pakliuvo po 28-ių metų pertraukos.

Įdomu, jog net 35 iš 46 abiejų rinktinių futbolininkų praėjusiame sezone rungtyniavo Anglijos klubuose, todėl ši dvikova juokais buvo vadinama „Premier“ lygos „Žvaigždžių diena“.

Akistatą dėl bronzos medalių užtikrintai pradėję Belgijos futbolininkai išsiveržė į priekį jau 4-ąją susitikimo minutę.

Greitos kontratakos metu belgas Naceras Chadli iš krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Thomasui Meunier, kuris laimėjo dvikovą su Danny Rose'u ir nesunkiai nuginklavo Anglijos rinktinės vartininką.

Per pirmąsias penkiolika rungtynių minučių Belgijos futbolininkai turėjo dar bent pora gerų progų pasižymėti, o anglai tuo metu atrodė kiek sutrikę.

Tačiau netrukus Anglijos komandą pabandė pažadinti ekipos lyderis Harry Kane‘as, kuris atliko pavojingą smūgį iš baudos aikštelės prieigų.

39-ą minutę Belgijos rinktinės treneris Roberto Martinezas atliko priverstinį keitimą. Dėl patirtos traumos aikštelę turėjusį palikti Nacerą Chadli pakeitė Thomasas Vermaelenas.

Pirmajame kėlinyje dominavusių belgų greitos atakos varė į neviltį Anglijos futbolininkus ir trenerį Garethą Southgate‘ą, tačiau sukurtų progų paversti įvarčiais jiems nepavyko.

Prieš antro kėlinio pradžią Anglijos komandoje įvyko net du keitimai. Danny Rose‘ą aikštelėje pakeitė Jesse Lingardas, o Raheemą Sterlingą – Marcusas Rashfordas.

Atlikti keitimai pagyvino Britanijos atstovų žaidimą. 54-ą min. kelių centrimetrų pritrūko Harry Kane'ui, baudos aikštelėje vos nepasiekusiam Jesse Lingardo siųsto kamuolio.

Po ilgosios pertraukos Anglijos rinktinės atakos buvo kur kas pavojingesnės. 70-ą min. Idealios progos pasižymėti neišnaudojo Ericas Dieris.

Belgus nuo garantuoto įvarčio išgelbėjo puikiai šiame epizode sužaidęs Toby Alderweireldas.

Netrukus E.Dieris atliko dar vieną pavojingą šūvį, vartams grasino ir Harry Maguire'as, tačiau jų abiejų smūgiai skriejo šalia vartų.

Tuo metu Belgijos futbolininkai daugiausia dėmesio skyrė kontratakomis. 80-ą min. Jie sukūrė nuostabią greitą ataką. Jos smaigalyje atsidūręs Thomasas Meunier šovė kaip iš patrankos, tačiau Jordanas Pickfordas įspūdingu šuoliu pasiekė kamuolį.

Anglijos viltis išsigelbėti 82-ą min. galutinai paskandino Edenas Hazardas, kurio smūgis į vartų kampą įtvirtino belgų pranašumą.

Sekmadienį (liepos 15 d.) pasaulio futbolo čempionato finale susitiks Prancūzijos ir Kroatijos rinktinės. Dvikovos dėl aukso medalių pradžia – 18.00 val.