50
Domagojus Vida (nuotr. SCANPIX)

Trečiadienio vakarą Maskvos „Lužnikų“ stadione mažą stebuklą sukūrusi Kroatijos rinktinė pirmą kartą pasaulio futbolo čempionatų istorijoje pateko į pirmenybių finalą.

50

Pusfinalyje kroatai po dramatiškos kovos 2:1 palaužė anglų pasipriešinimą ir sudaužė visas britų svajones po 52-iejų metų pertraukos tapti pasaulio čempionais.

Lemiamą susitikimo įvartį antro pratęsimo kėlinio metu pelnė Mario Mandžukičius.

Švęsdami pergalingą įvartį kroatai netyčia pargriovė ant žemės vieną iš rungtynių fotografų.

Netrukus nemaža dalis Kroatijos futbolininkų atsiprašė fotografo, o komandos gynėjas Domagojus Vida jį pabučiavo.

Daugeliui futbolo gerbėjų toks kroato poelgis paliko didelį įspūdį – interneto platybėse gynėjas sulaukė daug teigiamų atsiliepimų savo atžvilgiu.

Tiesa, Maskvoje vykusių rungtynių metu jam teko iškęsti ir ne pačius geriausius jausmus.

Šiame pasaulio futbolo čempionate skandalingai pagarsėjęs D.Vida kiekvieną kartą, kai prisiliesdavo prie kamuolio, būdavo garsiai nušvilpinėjamas „Lužnikų“ stadione susirinkusių Rusijos futbolo gerbėjų

Po pergalės ketvirtfinalyje prieš Rusiją užfiksuotame vaizdo įraše D.Vida kartu su komandos skautu Ognenu Vukojevičiumi šlovino Ukrainą ir tai įsiutino čempionato šeimininkus:

Minėtą situaciją detaliai išnagrinėję FIFA (tarptautinė futbolo federacija) atstovai Kroatijai skyrė 15 tūkst. eurų baudą, o O.Vukojevičius dar ir neteko darbo rinktinėje.

Pasaulio futbolo čempionato finale kroatai sekmadienį kovos prieš favoritų marškinėlius vilkėsiančius prancūzus.