31
Pasaulio čempionato pusfinalis: Prancūzija – Belgija (nuotr. SCANPIX)

2016-ųjų Europos čempionato ir 2018-ųjų planetos pirmenybių finalai. Tokiais rezultatais gali pasigirti Prancūzijos rinktinė. Ji antradienį Sankt Peterburge vykusiame pasaulio čempionato pusfinalyje 1:0 (0:0) nugalėjo Belgijos futbolininkus.

31

Rungtynes aktyviau pradėjo belgai. Jie daugiau kontroliavo kamuolį, o prancūzai stengėsi kontratakuoti.

Pirmasis pavojus kilo prie Prancūzijos komandos vartų. Iš tolėliau į tolimąjį kampą nepataikė Belgijos ekipos kapitonas Edenas Hazardas.

Vėliau iš už baudos aikštelės driokstelėjo Blaise’as Matuidi. Kamuolį pagavo Belgijos rinktinės vartininkas Thibaut Courtois.

Kitoje aikštės pusėje fantastišką reakciją teko demonstruoti jo kolegai – Hugo Llorisui. Prancūzijos komandos vartų sargas atrėmė po kampinio mušusio gynėjo Toby Alderweireldo smūgį.

Kėlinį baigė dvi pavojingos prancūzų atakos. Olivier Giroud į vartus nepataikė galva, o vėliau vienas prieš T. Courtois iššoko Benjaminas Pavardas. Jo muštą kamuolį vartininkas atmušė koja.

Antrąją rungtynių dalį pradėjo Romelu Lukaku smūgis galva virš vartų.

Svarbiausia mače tapo 51-oji minutė. Antoine’as Griezmannas pakėlė kampinį, o kamuolį galva į vartus nukreipė prie artimojo virpsto buvęs gynėjas Samuelis Umtiti (1:0).

Po kelių minučių išskirtinius gabumus pademonstravo Kylianas Mbappe. 19-metis atliko perdavimą kulnu, išvesdamas O. Giroud vieną prieš vartininką. Puolėjui paskutiniu metu sutrukdė Belgijos rinktinės saugas Mousa Dembele.

Prancūzijos komanda, turėdama persvarą, žaidė atsargiai. Belgams pavyko sukurti porą pavojingų momentų. Galva į vartus nepataikė Marouane’as Fellaini, o vėliau patranką iš toli patranką paleido Axelis Witselis. Kamuolį atmušė H. Llorisas.

Prancūzai paskutinėmis minutėmis tempė laiką, bet dar porą šansą turėjo patys – A. Griezmannas ir Corentinas Tolisso. Po jų smūgių savo vietoje buvo T. Courtois.

Prancūzijos komanda pateko į sekmadienį vyksiantį pasaulio čempionato finalą. Belgai šeštadienį rungtyniaus dėl trečiosios vietos.

Antrasis pirmenybių pusfinalis bus žaidžiamas trečiadienį. Jame susitiks anglai ir kroatai.