110
Pasaulio čempionato ketvirtfinalis: Rusija – Kroatija (nuotr. SCANPIX)

Iki pasaulio čempionato ketvirtfinalio nužengę rusai priversti baigti pasirodymą. Pirmenybių šeimininkus ketvirtfinalyje sustabdė kroatai, Rusijos futbolininkus įveikę po 11 metrų baudinių serijos. Jos rezultatas – 4:3. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1 (1:1), pratęsimas – 2:2.

110

Šeimininkai Sočyje vykusiose rungtynėse startavo aktyviai.

Vėliau viskas stojo į planuotas vėžes – kroatai valdė kamuolį, o rusai bandė kontratakuoti.

Šeimininkų taktika pasiteisino. 31-ąją minutę neįtikėtinu tolimu smūgiu kamuolį į vartų tinklą nukreipė Denisas Čeryševas (1:0).

Rusijos rinktinė persvara ilgai nesidžiaugė. 39-ąją minutę kairiuoju kraštu nurūko Mario Mandžukičius. Puolėjas atliko perdavimą į baudos aikštelės centrą, iš kurio galva tiksliai smūgiavo Andrejus Kramaričius (1:1).

Kroatai labai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį. Jo pradžioje svečiai galėjo išsiveržti į priekį, bet Ivanui Perišičiui pritrūko centimetrų – futbolininkas pataikė į vidinę virpsto pusę. Vėliau kamuolys atsidūrė ne už vartų linijos, o nuriedėjo greta jos.

Daugiau įvarčių per 90 minučių ir teisėjo kompensuotą laiką neįmušta, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Rungtynių pabaigoje Kroatijos rinktinę ėmė kamuoti traumos. Paskutinėmis minutėmis galinį raumenį susižeidė vartininkas Danijelis Subašičius, pratęsimo metu – gynėjas Šime Vrsaljko ir puolėjas Mario Mandžukičius.

Vyriausiasis Kroatijos komandos treneris Zlatko Daličius savo ketvirtuoju papildomu keitimu pasinaudojo pakeisdamas Š. Vrsaljko. Į aikštę žengė kitas gynėjas Vedranas Čorluka.

Kroatai manė, kad svarbiausia mačo minute taps 101-oji. Po Lukos Modričiaus pakelto kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė vidurio gynėjas Domagojus Vida (2:1).

Rusai siekė išlyginti rezultatą, bandė atakuoti. Nors kojos skausmus jautęs Kroatijos ekipos vartininkas D. Subašičius žaidė patikimai, 115-ąją minutę bejėgis buvo ir jis. Alanas Dzagoevas pakėlė kamuolį, o baudos aikštelėje aukščiau už visus iššoko bei įvartį galva pelnė Mario Fernandesas (2:2).

Pratęsimą baigė tolimas Romano Zobnino smūgis. D. Subašičius pagavo kamuolį.

Komandoms teko mušti 11 metrų baudinius.

Kroatai Marcelo Brozovičius, D. Vida, Ivanas Rakitičius ir rusai A. Dzagoevas, Sergejus Ignaševičius, Daleras Kuziajevas buvo užtikrinti, L. Modričiaus smūgiuotą kamuolį Igoris Akinfejevas lietė, bet vartininkas komandos neišgelbėjo. Skirtingai nei tada, kai mušė Mateo Kovačičius. Paties pirmojo baudinio nerealizavo Fiodoras Smolovas. Smūgį atrėmė D. Subašičius. M. Fernandesas į vartus nepataikė.

Serijoje 4:3 triumfavo Kroatijos rinktinė.

Ji pusfinalyje susigrums su Anglijos komanda. Kitoje poroje ginklus surems belgai ir prancūzai.