Pasaulio neįgaliųjų čempionas Edgaras Matakas: „Baseinas palaiko mano gyvybę“

„Turi dvi išeitis, kai pasieki dugną: keltis ir nagais kabintis į gyvenimą arba pasiduoti, - teigia devyniolikmeris parolimpinės rinktinės narys Edgaras Matakas. – Manau, kad kiekvienas pasirenka savo kelią. Nesulaukę tinkamo palaikymo neretai žmonės pasiduoda. Man pakilti iš dugno padėjo šeima ir draugai“.

Edgaras Matakas (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Nuo gimimo kaunietis Edgaras buvo silpnaregis, o laikui bėgant regėjimas tik silpnėjo. „Visiškai regėjimo netekau būdamas penkiolikos, - pamena E. Matakas. – Buvo labai sunku. Nieko negalėjau daryti savarankiškai. Stipriai pergyvenau. Buvo laikotarpis, kai teko kovoti su depresija. Be draugų ir šeimos pagalbos nebūčiau laimėjęs šios kovos“.

Prieš dešimt metų, vykstant Pekino olimpinėms žaidynėms, Edgaro galvoje gimė svajonė tapti olimpinės komandos dalimi.

Plaukimo treniruotėse pirmą kartą E. Matakas apsilankė, kai jam buvo trylika. Metus jis darbavosi su treneriu Romualdu Bičkausku Kauno plaukimo mokykloje, baseine „Šilainiai“. Vėliau vaikiną treniravo Ramūnas Leonas.

Svajonės apie olimpines žaidynes, atrodo, žlugo, kai Edgaras prarado regėjimą. Tačiau 2015-ųjų metų pradžioje jis išgirdo apie galimybes patekti į parolimpines žaidynes.

Gimė nauja svajonė.

Tų pačių metų gruodį atvirose Lenkijos žiemos pirmenybėse E. Matakas įvykdė trijų rungčių A normatyvus (50 m laisvu stiliumi, 100 m laisvu stiliumi, 400 metrų laisvu stiliumi) ir užsitikrino vietą parolimpinėje rinktinėje.

REKLAMA

„Kas galėjo patikėti, kad 17-os metų vaikinas dalyvaus parolimpinėse žaidynėse? – šypsosi dabar prisiminimais besidalinantis Edgaras. – Tapau pirmuoju Lietuvos neregiu plaukiku parolimpinėse žaidynėse“.

Edgaras Matakas (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Rio de Žaneire lietuvis visus nustebino 100 m laisvu stiliumi distancijoje. Edgaras užėmė garbingą dešimtą vietą ir aplenkė kur kas labiau patyrusius atletus iš Autralijos, Kolumbijos, Moldavijos.

Tuomet Edgaras tik nurėžė: „Pailsėsime ir kibsime į darbus“.

Po parolimpinių žaidynių E. Matakas grįžo į gimtąjį „Šilainių“ baseiną, kur pradėjo treniruotis su treneriais Pauliumi Stankevičiumi ir Dita Jovita Kareckiene.

Pernai gruodį E. Matakas iš pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionato grįžo su dviem medaliais: 100 m laisvu stiliumi rungtyje jis iškovojo bronzą, o 50 m laisvu stiliumi finalinis plaukimas buvo auksinis. Edgaras tapo pirmuoju Lietuvos neįgaliuoju plaukiku, iškovujusiu aukso medalį pasaulio čempionate.


Rašyti komentarą...
E
Eimantas
2018-07-04 22:03:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blemba apie šį jaunuoli yra rašoma daug straipsnių ir vaizdas piešiamas tiesiog gražus ir graudus. Bet gaila, kad eilinį kartą žmonės yra kvailinami, kurie nėra su kažkuo panašaus susidūrę. Pasakojama straipsniuose pvz taip kaip, kad tėvai suprato, kad šis jaunuolis nemato tuomet kai prašė šokolado, bet pirštu rodė į šiukšlių maišus, kurie padėti ant stalo. Skaitant tokias paties iš galvotas istorijas ar žurnalistų sukurtas, sukelią didelį juoką, bei graudulį. Nuo kada neregintis žmogus norėdamas kažko paprašyti baksnoja pirštu į kažką nors nemato??? ir šiaip yra daug rašoma nesuprantamų dalykų ar paties sugalvotų ar eilinį kartą žurnalistų prikurtų istorijų, kad būtu įdomu ir graudu skaityti. Žmonės nebūkit naivus jei nesate susidūrę savo rate su neregiais pasiklauskite žmonių ar tokie dalykai vyksta pas juos ir tuomet paaiškės, kur visos kortos paslėptos. Gaila tokių žmonių, kurie mano nuomone nieko taip stipriai neapgauna kaip patys save.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų