41
Argentina – Nigerija rungtynių akimirka (nuotr. SCANPIX)

Antradienio vakarą Rusijos stadionuose paaiškėjo dar dvi pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio dalyvės.

41

Praėjusiose pirmenybėse Brazilijoje finalą pasiekę argentiniečiai sugebėjo stebuklingai išsigelbėti.

Paskutinėse D grupės rungtynėse Argentina dvikovos pabaigoje 2:1 įveikė Nigeriją ir pirmenybių aštuntfinalyje kovos prieš Prancūziją.

Rungtynės prasidėjo atsargiai ir pirmas rimtesnis epizodas įvyko tik 8 minutę: Nicolo Tagliafico smūgis šalia vartų sudrebino Argentinos gerbėjų širdis

14-ą susitikimo minutę prabilo Lionelis Messi. Puikų perdavimą iš komandos draugo gavęs argentinietis nesunkiai pasiuntė kamuolį į vartus ir pagaliau įmušė savo pirmąją įvartį šiame čempionate.

32 min. Nigerijos rinktinė paleido į priekį Angelį Di Marią – jį prieš pat baudos aikštelės liniją patiesęs Leonas Balogunas atsipirko geltona kortele.

Baudos smūgį atlikęs L. Messi vos nepasižymėjo dar kartą – kamuolys pataikė į virpstą.

Antrojo kėlinio pradžioje Argentina vėl atsidūrė rimtame pavojuje, kai savo baudos aikštelėje prasižengė prieš Nigerijos futbolininką.

51 min. Victoras Mosesas ramiai realizavo 11 m baudinį ir išlygino rezultatą.

Po šio epizodo abi komandos sukūrė ne vieną pavojingą progą, tačiau lemiamu metu sėkmė lydėjo Argentiną.

86-ą minutę Marcos Rojo pelnytas įvartis padovanojo Pietų Amerikos atstovams bilietą į atkrintamąsias varžybas.

Kitose šio vakaro D grupės rungtynėse pogrupio lyderiai kroatai 2:1 palaužė kovinguosius islandus.

Nors „Vikingams“ ir reikėjo įmušti įvartį, jie išliko ištikimi savo taktiniams sumanymams ir rungtynių pradžioje atidavė iniciatyvą kroatams.

Islandams kurį laiką teko žaisti be Birkiro Bjarnasono. Saugas „prasileido“ Mark Pjacos smūgį alkūne ir jo veidas pasruvo krauju. Kroatui arbitras parodė geltoną kortelę.

Antroje pirmo kėlinio pusėje islandai perėmė iniciatyvą ir vis dažniau grasino kroatų vartams.

Prieš ilgąją pertrauką islandas Alfredas Finnbogasonas pavojingai smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, tačiau kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų.

Antrą kėlinį vėl aktyviau pradėjo kroatai ir netrukus pelnė pirmąjį šio mačo įvartį. Milanas Badeljis iš kelių metrų efektingu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą ir išvedė kroatus į priekį.

Likus žaisti 15 minučių netikėtai pabudo islandų viltys. Baudos aikštelėje ranka sužaidęs kroatas priešininkams uždirbo 11 m baudinį, kurį sėkmingai realizavo Gylfi Sigurdssonas.

Vis tik, islandams sukurti stebuklo nepavyko ir jie yra priversti krautis lagaminus.

Pačioje mačo pabaigoje pergalingą įvartį kroatams pelnė Ivanas Perisičius.

Visas tris žaistas grupės rungtynes laimėję Kroatijos futbolininkai aštuntfinalyje grumsis su Danijos komanda.