38
Serbija – Šveicarija 1:2 (nuotr. SCANPIX)

Dvi Europos rinktinės pasaulio futbolo čempionato E grupės rungtynėse pademonstravo kietą ir bekompromisę kovą. Joje triumfavo šveicarai, 2:1 (1:0) nugalėję serbus.

38

Pastarieji aktyviai pradėjo mačą ir pelnė greitą įvartį.

Iš pradžių Aleksandaro Mitrovičiaus galva smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas Yannas Sommeris. Vėliau šveicarų neišgelbėjo ir jis. Dušanas Tadičius atliko puikų perdavimą iš dešinės, o 5-ąją minutę įvartį galva pelnė tas pats A. Mitrovičius.

Vėliau porą neblogų galimybių turėjo Šveicarijos rinktinės centro saugas Blerimas Džemaili. Kartą jis paspruko nuo gynėjų ir iš kelių metrų smūgiavo. Kamuolį atmušė vartininkas Vladimiras Stojkovičius.

Pirmajame kėlinyje aktyviais veiksmais išsiskyrė D. Tadičius. Antrosios rungtynių pusės pradžioje netoli tikslo buvo vėl galva mušęs A. Mitrovičius.

52-ąją minutę serbai blokavo Xherdano Shaqiri smūgį. Kamuolys atšoko Granitui Xhakai, kuris paleido galingą ir tikslią patranką iš už baudos aikštelės.

Netrukus į virpstą pataikė X. Shaqiri. Šveicarijos rinktinės lyderis tikslą pasiekė rungtynių pabaigoje. Saugas 90-ąją minutę gavo puikų perdavimą iš gilumos, paspruko nuo varžovų ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

E grupėje brazilai bei šveicarai turi po keturis taškus, serbai – tris, kostarikiečiai – nieko.