Islandija – Nigerija 0:2 (nuotr. SCANPIX)

Nors Volgograde garsiai aidėjo tradiciniai Islandijos vikingų šūksniai, jie šios šalies futbolininkams taškų iškovoti nepadėjo. Skandinavai pasaulio čempionato D grupės rungtynėse 0:2 (0:0) nusileido Nigerijos rinktinei.

Islandai mačą pradėjo labai aktyviai. Gylfi Sigurdssono baudos smūgį atrėmė vartų sargas Francis Uzoho. Vėliau nigerietis laimėjo dar vieną tarpusavio dvikovą, kai Islandijos rinktinės lyderis, įkirtęs į baudos aikštelę, mušė tiesiai vartininkui į rankas.

Skandinavijos ekipa pirmajame kėlinyje žaidė aštriau, grasino standartinėmis padėtimis.

Islandijos komandai antroji rungtynių dalis prasidėjo tragedija. 49-ąją minutę Nigerijos rinktinė surengė kontrataką dešiniuoju kraštu. Victoras Mosesas atliko perdavimą į baudos aikštelę Ahmedui Musa. Puolėjas susistabdė kamuolį bei galingu smūgiu jį nukreipė į vartų tinklą.

Nigerijos futbolininkai ir toliau žaidė aktyviau. Iš toli virš vartų mušė Wilfredas Ndidi, į skersinį tėškė A. Musa. Pastarasis kitoje atakoje nurūko kairiuoju kraštu, pergudravo varžovų gynėjus, vartininką ir 75-ąją minutę pelnė antrąjį savo bei komandos įvartį.

Rungtynių pabaigoje puikų šansą turėjo islandai. Teisėjas Mattas Congeras po vaizdo peržiūros skyrė 11 metrų baudinį. Jį 83-ąją minutę stojo realizuoti G. Sigurdssonas. Komandos lyderis šovė virš vartų.

D grupėje Kroatijos rinktinė turi šešis taškus, Nigerijos – tris, Argentinos ir Islandijos – po vieną.