„Sūduva“ iškovojo užtikrintą pergalę pajūryje

Lietuvos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai po trumpų atostogų į A lygos kovas grįžo pergalingai. Šeštadienį marijampoliečiai svečiuose 4:1 (1:0) įveikė „Palangos“ komandą.

Pirmojo sūduviečių įvarčio ilgai laukti neteko, o prie jo nemaža dalimi prisidėjo ir palangiškiai. 9-ąją minutę, po Vaido Slavicko perdavimo į baudos aikštelę, „Palangos“ gynėjas Justas Raziūnas sustabdė kamuolį ranka. Teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo ir „Sūduvą“ į priekį išvedė Ovidijus Verbickas.

Marijampoliečiai dominavo rungtynėse, bet kėliniui artėjant pabaigos link, atsainus žaidimas jiems vos nekainavo išlyginamojo įvarčio. Simonas Urbys baudos aikštelėje atsidūrė dėkingoje padėtyje, bet jo smūgį paskutinę akimirką blokavo Algis Jankauskas.

Marijampoliečiai labai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį ir „Palangos“ vartininkas Tadas Norbutas gelbėjo savo komandą po pavojingų A. Jankausko ir Andro Švrljugos smūgių. Bet 54-ąją minutę Tadas Norbutas buvo bejėgis, kai O. Verbicko pradėtą kombinaciją tiksliu smūgiu pabaigė Karolis Laukžemis.

Nepraėjus 10-iai minučių, „Sūduvos“ pranašumas pasiekė trijų įvarčių ribą. Baudos aikštelėje K. Laukžemio siųsto kamuolio sulaukęs olandas Rigino Cicilia proga pasinaudojo bei neprašovė – 3:0.

Ketvirtąjį svečių įvartį 80-ąją minutę įmušė „Sūduvos“ kroatas A. Švrljuga. Palangiškiai dar atsakė Simono Urbio tiksliu smūgiu, tačiau sezono lyderiams tai nesutrukdė iškovoti 12-osios pergalės čempionate.

Tuo pačiu marijampoliečiai sulaukė palankių naujienų iš Vilniaus, kur „Žalgiris“ 0:1 pralaimėjo Kauno „Stumbrui“. „Sūduva“ šiuo metu turi aštuonių taškų pranašumą prieš sostinės futbolininkus ir yra žaidusi rungtynėmis mažiau.