49
Prancūzija – Australija 2:1 (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio futbolo čempionate pirmąkart prireikė rimtesnio vaizdo peržiūrų asistento (VAR) įsikišimo. Šia sistema pasinaudojęs arbitras skyrė 11 metrų baudinį, o Prancūzijos rinktinė Kazanėje 2:1 (0:0) nugalėjo Australijos komandą.

49

Prancūzai aktyviai pradėjo rungtynes. Pirmosiomis minutėmis į vartus smūgiavo ryškiausios ekipos žvaigždės – Kylianas Mbappe, Paulis Pogba, Antoine’as Griezmannas. Visus kartus Australijos rinktinę gelbėjo vartininkas Mathew Ryanas.

Kėlinio viduryje meistriškumą po australų standartinės padėties teko demonstruoti ir Prancūzijos komandos vartų sargui Hugo Llorisui.

58-ąją minutę teisėjas, pasinaudojęs VAR sistema, skyrė 11 metrų baudinį už pražangą prieš A. Griezmanną. Prie žymos stojo ir komandą į priekį išvedė pats nukentėjusysis.

Prancūzai ilgai džiaugtis negalėjo. 62-ąją minutę arbitras iš Urugvajaus Andresas Cunha parodė į 11 metrų antspaudą kitoje baudos aikštelėje. Joje ranka sužaidė Samuelis Umtiti, o rezultatą išlygino Australijos rinktinės kapitonas Mile Jedinakas.

Vis dėlto Prancūzijos komanda patvirtino rungtynių favoritės statusą. 80-ąją minutę po smūgio nuo skersinio kamuolys kirto vartų liniją. Pergalę išplėšė P. Pogba.

C grupėje taip pat žais Danijos ir Peru futbolininkai.