37
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos nacionalinė rinktinė antradienį Varšuvoje užbaigė kontrolinių rungtynių ciklą. Stebint daugiau nei 50 tūkst. žiūrovų, Edgaro Jankausko auklėtiniai turėjo pripažinti pasaulio čempionate žaisiančios Lenkijos rinktinės pranašumą 0:4.

37

Lietuviai pradėjo rungtynes aktyviai spausdami varžovus jų aikštės pusėje. Jau trečią minutę Darvydui Šernui baudos aikštelėje pavyko pasiųsti kamuolį į varžovų vartus, bet arbitro pakelta vėliavėlė signalizavo nuošalę. Netrukus mūsų komanda kėlė kampinį, bet jis nedavė vaisių.

9 minutę pirmasis pavojus kilo prie svečių vartų. Maciejus Rybusas atliko perdavimą iš kairiojo krašto į vartininko aikštelę, tačiau Egidijus Vaitkūnas buvo vietoje ir laiku galva išmušdamas kamuolį į užribį.

17 minutę į vartus pabandė smūgiuoti Darvydas Šernas. Po Fedoro Černycho perdavimo, alytiškis galva pasiekė kamuolį, bet nestiprus smūgis nesukėlė problemų vartininkui Lukašui Fabianskiui,

Po poros minučių lenkai išsiveržė į priekį. Dawidas Kownackis atliko ilgą perdavimą kairiajame baudos aikštelės krašte buvusiam M. Rybusui, kuris vienu lietimu atmetė kamuolį R. Lewandowskiui, o puolėjas stipriu smūgiu nuginklavo Džiugą Bartkų.

26 minutę dėl traumos aikštę teko palikti Lietuvos kapitonui Fedorui Černychui, kurį pakeitė Justas Lasickas.

33 minutę lenkai padvigubino pranašumą. Arbitras paskyrė baudos smūgį į Lietuvos vartus šalia baudos aikštelės linijos ties centru. R. Lewandowskis nepriekaištingai realizavo gautą galimybę ir pasiuntė kamuolį į vartus nuo skersinio.

Lietuvos rinktinei toliau teko gintis didelėmis pajėgomis ir tai pavyko daryti gana sėkmingai – varžovų išpuoliai buvo stabdomi tiek baudos aikštelėje, tiek už jos ribų.

41 minutę Lietuvos vartus nuo dar vieno įvarčio išgelbėjo D. Bartkus. Vartų sargas puikiai atrėmė priešais jį iššokusio D. Kownackio smūgį. Į tai lietuviai atsakė galingu D. Šerno šūviu į viršutinį vartų kampą, tačiau L. Fabianskis pademonstravo meistriškumą atremiant smūgį.

Po pertraukos aikštėje lietuviai jautėsi drąsiau ir dažniau lankėsi oponentų aikštės pusėje, bet lenkai ilgainiui vėl pradėjo kelti pavojų Lietuvos rinktinės vartams.

66 minutę Grzegorzas Krychowiakas kulniuku įmušė kamuolį į vartus, bet po vaizdo įrašo peržiūros teisėjai įvarčio neįskaitė.

Visgi netrukus Lenkijos futbolininkai įmušė trečiąjį įvartį. Šeimininkai sėkmingai pasinaudojo lietuvių klaida baudos aikštelėje, kai Bartoszas Bereszynskis atliko perdavimą prie link vartų besiveržusiam D. Kownackiui, kuris smūgiu pažeme įveikė vartininką. 21-erių metų puolėjas kovo mėnesį panašiu metu pelnė įvartį ir į Lietuvos U-21 rinktinės vartus.

82 minutę teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį į Lietuvos rinktinės vartus, kai Algis Jankauskas sužaidė ranka baudos aikštelėje. Baudinį realizavo Jakubas Blaszczykowskis.

Iki susitikimo pabaigos rezultatas išliko nepakitęs – Lenkijos rinktinė šventė pergalę 4:0.