31
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

NBA finalas, kuriame niekas nežadėjo intrigos, prasidėjo įspūdingu LeBronu Jameso asmeniniu pasirodymu ir kova, kuri pareikalavo pratęsimo.

31

Jame dominavę Oklando „Golden State Warriors“ krepšininkai pasiekė pergalę 124:114 (29:30, 27:26, 28:22, 23:29, 17:7) prieš Klivlando „Cavaliers“ ir iškovojo pirmąją pergalę NBA finalo serijoje iki septynių pergalių. „Warriors“ pirmauja 1-0.

„Cavaliers“ ekipą vienas ant pečių tempęs LeBronas Jamesas surengė vieną geriausių visų laikų pasirodymų finaluose.

Puolėjas rungtyniavo net 47 minutes, per kurias pelnė 51 tašką (16/25 dvit., 3/6 trit., 10/11 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį bei blokavo vieną metimą. Tiesa, karalius padarė 5 klaidas.

Jam svaresnę pagalbą suteikė tik Kevinas Love’as, pelnęs 21 tašką (1/8 trit.) ir atkovojęs 14 kamuolių.

„Warriors“ ekipoje 29 taškus surinko Stephenas Curry (5/11 trit.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius. Kevino Duranto sąskaitoje 26 taškai (7/15 dvit., 1/7 trit.), 9 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir trys blokai, Klay Thompsonas pridėjo 24 (5/10 trit.).

Itin naudingas buvo ir Draymondas Greenas, likęs per žingsnį nuo trigubo dublio – 13 taškų, 11 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvūs perdavimai, penki perimti kamuoliai ir trys blokuoti metimai.

„Cavaliers“ antrojo kėlinio viduryje buvo susikrovę 11 taškų pranašumą, bet jį visą išvaistė dar iki pirmos rungtynių pusės pabaigos.

Vėliau vyko atkakli kova ir įpusėjus lemiam ketvirčiui rezultatas buvo lygus. Tada tritaškį smeigė Draymondas Greenas, „Cavs“ klydo, o šeimininkai atsakė dar vienu tolimu šūviu, kurį pataikė Stephenas Curry, bei pabėgo 100:94.

Netrukus LeBronas atsakė keturiais taškais iš eilės, Kevinas Love’as smeigė tritaškį, o siautėjęs L.Jamesas pridėjo dvitaškį su pražanga, po kurio jau „Cavs“ pirmavo 104:102.

Likus žaisti 36 sek. Kevinas Durantas išprovokavo pražangą ir realizavęs baudos metimus, lygino rezultatą.

Vos po trijų sekundžių L.Jamesas tiksliu metimu pasibaigusiu prasiveržimu vėl persvėrė rezultatą, bet kitoje pusėje tuo pačius atsakęs S.Curry dar ir išprovokavo pražangą – 107:106 pirmavo „Warriors“.

Likus žaisti 4,7 sek. Klay’us Thompsonas prasižengė prieš be kamuolio buvusį George’ą Hillą, kuris pataikė pirmą, bet prametė antrą baudos metimą.

Jį puolime nusiėmė J.R.Smithas, bet pasielgė nesuvokiamai ir užuot metęs, nusivarė kamuolį iki vidurio linijos ir „nužudė“ likusį laiką – ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Jį žymiai geriau pradėjo šeimininkai, per dvi minutes surinkę septynis taškus, o „Cavs“ liko „tušti“ ir atsiliko 107:114.

„Cavs“ pirmus taškus pelnė sužaidus tris minutes pratęsime, bet kitoje aikštės pusėje D.Greenas smeigė tritaškį ir „Warriors“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 119:109.

Rungtynių pabaigoje dar kilo susistumdymas, po kurio aikštę paliko Tristanas Thompsonas bei K.Thompsonas.