7
„Liverpool“ – „Milan“ 3:3 (nuotr. SCANPIX)

UEFA Čempionų lygos finalininkas „Liverpool“ šeštadienį Kijeve sieks šeštojo trofėjaus klubo istorijoje. To komandos sirgaliai laukia 13 metų. Liverpulio futbolininkai paskutinį kartą triumfavo 2005-aisiais. Viename įspūdingiausių finalų per visą turnyro istoriją.

7

„Liverpool“ ir lenko stebuklai

2005-ųjų gegužės 25-ąją finalas vyko Stambule, Ataturko olimpiniame stadione.

Jame beveik 70-ies tūkstančių žiūrovų akivaizdoje šeimininkavo „Milan“.

Jis finale neturėjo jokio vargo. 1-ąją minutę tikslus buvo klubo simbolis Paolo Maldini. Prieš pertrauką „Liverpool“ vartus sušaudė puolėjas Hernanas Crespo, kamuolį į tinklą siuntęs 39 ir 44 minutėmis.

Liverpulio futbolininkai į rūbinę keliavo nuleistomis galvomis. Drabužinėje komandos strategas Rafaelis Benitezas rado burtažodžių, kuriais įkvėpė auklėtinius.

Jie per septynias minutes atstatė pusiausvyrą. 54-ąją minutę įmušė kapitonas Stevenas Gerrardas, 56-ąją – Vladimiras Šmiceras, 60-ąją – Xabi Alonso.

3:3.

Per likusį pagrindinį rungtynių laiką įvarčių neįmušta. Jų nebuvo ir pratęsime.

11 metrų baudinių serijoje „Milan“ vartininkas Dida atrėmė Johno Arne Riise smūgį, bet Dietmaras Hamannas, Djibrilis Cisse bei Vladimiras Šmiceras neklydo.

Neregėtą tango ant vartų linijos sušoko Didos kolega lenkas Jerzy Dudekas. Jis išmušė iš vėžių prašovusį Serginho ir atrėmė Andrea Pirlo bei Andrijaus Ševčenkos smūgius.

„Liverpool“ baudinių serijoje penktojo smūgio neprireikė. Anglijos komanda triumfavo 3:2.

Po pralaimėjimo – mintys apie karjeros pabaigą

Per visą Čempionų lygos finalų istoriją nė vienai komandai nėra pavykę likviduoti trijų įvarčių deficito ir laimėti rungtynes.

„Sužaidėme vieną geriausių kėlinių, bet per septynias minutes nutiko nepaaiškinami dalykai. Tuo metu rimtai mąsčiau apie karjeros pabaigą“, – neseniai prisiminė A. Pirlo. Jam tada buvo 26-eri.

Geriausiu mačo žaidėju išrinktas S. Gerrardas.

„Stebuklas buvo įmanomas tik dėl jo stipraus charakterio“, – auklėtinį gyrė R. Benitezas.

Be minėtų futbolininkų Stambulo veją trypė tokios žvaigždės kaip „Milan“ gynėjai Cafu, Alessandro Nesta, Jaapas Stamas, saugai Gennaro Gattuso, Clarence’as Seedorfas, Rui Costa, „Liverpool“ gynėjas Jamie Carragheris, puolėjas Milanas Barošas.

Prie Milano komandos vairo stovėjo Carlo Ancelotti.

Iki tol „Liverpool“ Čempionų lygą laimėjo 1977, 1978, 1981, 1984.

„Milan“ Liverpulio komandai atsirevanšavo 2007-ųjų finale Atėnuose. Tada Italijos komanda buvo stipresnė 2:1.

„Liverpool“ finale pralaimėjo ir 1985-aisiais, kai 0:1 nusileido kitai Italijos ekipai – Turino „Juventus“.