Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa ketvirtajame kėlinyje įrodė savo pranašumą prieš „Šiaulius“ ir užbaigė ketvirtfinalio seriją.

Pergalę pasiekęs „Lietkabelis“ ketvirtfinalio seriją laimėjo 3-1. Panevėžiečiai pusfinalyje susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ poros nugalėtoja.

Dramatiškoje kovoje pranašumą įrodęs „Lietkabelis“ 85:84 (14:14; 25:27; 19:21; 27:22) palaužė „Šiaulius“ jų pačių tvirtovėje ir išvengė penktųjų serijos rungtynių.

Ketvirtajame kėlinyje Žanio Peinerio ir Dominiko Mavros vedamas „Lietkabelis“ surengė spurtą 13:4 po kurio įgijo 8 taškų pranašumą – 77:69.

Nors Nickas Zeisloftas iškart atsakė tritaškiu, tokį patį atsaką „Šiauliams“ pateikė ir Simas Jasaitis, kuris likus kiek daugiau negu trejoms minutėms sugrąžino aštuonių taškų persvarą.

Vis dėlto „Šiauliai“ po to atsakė penkiais taškais paeiliui. Likus pusantros minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos panevėžiečiai turėjo tik trijų taškų pranašumą (83:80).

D. Sabeckis likus 29 sekundėms išprovokavo penktąją Ž. Peinerio pražangą, o dviem baudų metimais priartino „Šiaulius“ iki vieno taško (82:83). O kamuolį išsimetęs „Lietkabelis“ iškart suklydo, kai L. Williamsas pasiuntė kamuolį iš už šoninės linijos.

Vis dėlto kitoje atakoje panevėžiečiams pavyko apsiginti nuo D. Sabeckio sudėtingo metimo, o likus penkioms sekundėms S. Jasaitis sugrąžino trijų taškų persvarą svečiams.

Ramūno Butauto auklėtiniai po minutės pertraukėlės iškart prasižengė prieš N. Zeisloftą ir taip apsisaugojo nuo tolimo metimo. „Šiaulių“ legionierius realizavo abu baudų metimus ir likus dvejoms sekundėms šeimininkai prie baudų metimų linijos nusiuntė dar kartą S. Jasaitį.

Vis dėlto snaiperis prametė abu baudų metimus, tačiau D. Sabeckio metimas per visą aikštę buvo netikslus.