Šeštadienį prasideda Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) J. Gagarino taurės varžybų finalas. Lemiamoje akistatoje santykius iki keturių pergalių aiškinsis Kazanės „Ak Bars“ ir Maskvos CSKA klubai. KHL yra stipriausia lyga Europoje. Pasak daugelio specialistų, finale kausis apylygės, labai aukšto lygio komandos, todėl prognozuoti lemiamos serijos baigtį be galo sunku.

CSKA ledo ritulininkai, kurie karaliavo SSRS čempionate Sovietų Sąjungos laikais, KHL pirmenybių dar nėra laimėję nė karto. Jie 2015-2016 m. sezono finale 3:4 pralaimėjo seriją Magnitogorsko „Metalurg“ komandai. Tuo tarpu „Ak Bars“ ledo ritulininkai J. Gagarino taurę į viršų kėlė jau dukart – 2009 ir 2010 metais.

Šį sezoną Vakarų konferencijos finale CSKA kiek netikėtai nukarūnavo čempiono titulą gynusį Sant Petraburgo SKA klubą. Maskviečiai triumfavo serijoje 4:2, nors atsiliko 1:2. SKA komandą treniruoja Rusijos rinktinės strategas Olegas Znarokas. Šios ekipos branduolį sudaro Rusijos nacionalinės komandos žaidėjai, bet CSKA sugebėjo palaužti varžovus.

„Ak Bars“ Rytų konferencijos lemiamoje serijoje sausai 4:0 nugalėjo Čeliabinsko „Traktor“ ekipą.

CSKA su „Ak Bars“ reguliariajame sezone pasidalijo po pergalę. Maskvoje 3:0 nugalėjo CSKA, o Kazanėje 6:4 – Tatarstano klubas. Per visą KHL istoriją tarpusavio akistatose 12:8 pirmauja Kazanės ledo ritulininkai.

Artėjančiame finale namų aikštės persvarą turės „Ak Bars“, kuris užėmė pirmąją vietą Rytuose per reguliarųjį sezoną. Maskviečiai pirmajame čempionato etape Vakaruose liko antri. Pirmieji du mačai vyks Kazanėje.

Šio sezono finale bus galima išvysti būrio žvaigždžių žaidimą. CSKA atstovauja Kirilas Kaprizovas, Valerijus Ničuškinas, „Ak Bars“ komandai – Danisas Zaripovas, kanadietis Justinas Azevedo ir kiti aukščiausio lygio žaidėjai.

Finalo mačus rodys vaizdo transliacijų internetu platforma viaplay.lt ir „Viasat Sport Baltic“ kanalas.