Rusijos ledo ritulininkai pasiekė išsvajotąjį olimpinių žaidynių finalą. Pjongčange vykusiame pirmajame pusfinalio susitikime Rusijos rinktinė po nuožmios kovos įveikė Čekijos ledo ritulio rinktinę 3:0. Prasibrauti į olimpiados finalą rusams pavyko po 20 metų pertraukos.

Pirmąjį įvartį olimpiniams atletams iš Rusijos 27-ą minutę pelnė Nikita Gusevas.

Nepraėjus nei minutei rusas Vladislavas Gavrikovas suduoda dar vieną smūgį ir komplikuoja situaciją čekams - 2:0.

Trečią įvartį rusams iš pusės aikštės paskutinę rungtynių minutę pelnė Ilja Kovalčiukas.

Solidžias rungtynes sužaidė rusų vartininkas Vasilijus Košehkinas, kuris atrėmė 31 čekų smūgį.

1998 metų Nagano olimpinių žaidynių finale Čekija 1:0 nugalėjo Rusiją ir vienintelį kartą tapo čempione.

Rusai yra laikomi šio olimpinio turnyro favoritais ir finale žais pirmą kartą nuo 1998 metų.

Kitame pusfinalyje susitinka Kanada ir Vokietija.

Olimpiniame ledo ritulyje nėra NHL ledo ritulininkų, o rusai atsivežė rinktinę sudarytą iš KHL lyderių klubų Maskvos CSKA ir Sankt Peterburgo SKA.

Finale rusai kausis su Vokietijos ir Kanados poros nugalėtojais. Pusfinalį 14:10 val. tiesiogiai stebėkite per TV3 ir TV3play.