54
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Chimki“  (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Sausakimšą namų areną ir vėl surinkęs Kauno „Žalgiris“ (13-9) patyrė kol kas skaudžiausią pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje. Dėl bilieto į atkrintamąsias varžybas kovojantys Lietuvos čempionai 74:84 (26:15, 18:28, 15:18, 15:23) nusileido Maskvos srities „Chimki“ (13-9).

54

Pralaimėjimas skaudus dvigubai - rusai ne tik laimėjo, bet ir aplenkė kauniečius turnyrinėje lentelėje. Dabar žalgiriečiai žengia septinti, „Chimki“ - šešti.

Rungtynės priminė amerikietiškus kalnelius. Jeigu pirmasis kėlinys visiškai priklausė Kauno „Žalgiriui“ ir Kevinui Pangosui, tai antrasis - „Chimki“ ir Aleksejui Švedui.

Pirmajame kėlinyje penkių minučių atkarpą žalgiriečiai laimėjo 17:1 ir susikrovė 15 taškų persvarą (26:11). Vienas K.Pangosas pelnė 12 taškų.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ vis dar turėjo solidų pranašumą (38:28), bet trijų minučių atkarpą pralaimėjo 0:15 ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Stipriausiai „Žalgiriui“ duobę kasė A.Švedas, per antrą ketvirtį surinkęs 13 taškų.

Bėdos persikėlė ir į antrą rungtynių pusę, kai Lietuvos čempionai beveik pusę kėlinio negalėjo pelnyti taškų iš žaidimo. Tada prabilo kapitonas Paulius Jankūnas - „Žalgiris“ tris atakas iš eilės atliko tą patį derinį, pasibaigusį lengvais puolėjo taškais iš po krepšio, leidusiais išlyginti rezultatą (52:52).

Ketvirtajame kėlinyje užtikrinčiau atrodė svečiai ir pirmavo penkiais taškais, kai darbo ėmėsi B.Daviesas, dvi atakas iš eilės baigęs dviem taškais su pražanga ir vėl išvedęs šeimininkus į priekį.

Vėliau komandos taškus dažniausiai rinko nuo baudų metimo linijos, o svečiai vis išlaikė bent minimalų pranašumą.

Prasidėjus paskutinei minutei Tyleris Honeycuttas smeigė tritaškį ir rusai pabėgo 79:73 - žalgiriečiai nebeatsitiesė.

Žalgiriečiams B.Daviesas pelnė 15, A.Toupane’as ir K.Pangosas po 13, P.Jankūnas 11 taškų.

„Chimki“ klube išsiskyrė A.Švedas ir Anthony Gillas, pelnę po 20 taškų. Buvęs žalgirietis Jamesas Andersonas pelnė 5 taškus.

„Žalgiriui“ labai trūko Artūro Milaknio indėlio - snaiperis per šešiolika minučių išmetė tris tolimus metimus, bet nepataikė nė vieno ir liko be taškų.

Šiose rungtynėse „Žalgiris“ vertėsi be centro Antano Kavaliausko. Jis kartu su amerikiečiu Brandonu Daviesu visą savaitę sirguliavo. Nors pastarasis žaidė, bet rungtynes Šarūnas Jasikevičius pradėjo į penketą mesdamas retai rungtyniaujantį Martyną Sąjų.

Aikštėje nepasirodė ir traumą patyręs Beno Udrihas, nors slovėnas buvo kartu su komanda ir žaidybine apranga. Jį pakeitė pastaruoju metu retai rungtyniaujantis Paulius Valinskas.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Chimki“

Ketvirtajame kėlinyje užtikrinčiau atrodė svečiai ir pirmavo penkiais taškais, kai darbo ėmėsi B.Daviesas, dvi atakas iš eilės baigęs dviem taškais su pražanga ir vėl išvedęs šeimininkus į priekį (69:68).

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Chimki“ 59:61 (26:15, 18:28, 15:18)

„Žalgiris“ toliau atrodė visiškai pasimetęs prieš svečių gynybą - per pusę trečio kėlinio nesugebėjo pelnyti taškų iš žaidimo, kol tylos nenutraukė Paulius Jankūnas, pelnęs keturis taškus iš eilės. „Chimki“ pirmavo 52:50.

Pulti sekėsi lengviau, bet rusai išliko priekyje 61:59.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Chimki“ 44:43 (26:15, 18:28)

Axelis Toupane’as sėkmingai stabdė rusų lyderio Aleksejaus Švedo siautulį, bet lyderio vaidmenį perėmęs Tyleris Honeycuttas rusus priartino per vienženklį skirtumą 28:37.

Prakalbo ir A.Švedas - pelnė penkis taškus iš eilės, o skirtumas tirpo iki minimalaus 37:38. Įsisiautėjęs A.Švedas smeigė dar vieną tritaškį ir svečiai ne tik panaikino 15 taškų turėtą deficitą, bet jau buvo priekyje 40:38. Netrukus gynėjas vėl baudė kauniečius tritaškius, atsilikimas augo iki 38:43. Gynėjas per antrą kėlinį vienas surinko 13 taškų.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Chimki“ 26:15

Kauno „Žalgiris“ šiose rungtynėse verčiasi be Antano Kavaliausko. Jis serga gripu. Sirguliavo ir Brandonas Daviesas, bet amerikietis žaisti pasirengęs. Rungtynes starto penkete pradėjo trečiasis klubo vidurio puolėjas Martynas Sajus.

Varžovai rungtynes pradėjo trimis tolimais metimais iš eilės, bet tokiu pačiu skaičiumi tolimų bombų atsakė ir žalgiriečiai, įpusėjus kėliniui pirmavę 17:11.

„Žalgiris“ tęsė puikią penkių minučių atkarpą, kurią sugebėjo laimėti 17:1 ir įgijo dviženklę persvarą 26:11. Vienas Kevinas Pangosas per pirmą kėlinį pelnė 12 taškų.