27
„Agrorodeo“ komanda 2018-ųjų Dakaro ralyje (nuotr. Vytauto Dranginio)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas pasiekė finišą, preliminariais duomenimis, 18-oje vietoje. Dvi savaites trukusiame maratone buvo daugybė kopų, akmenuotų greičio ruožų, išbandymų didesniame nei keturių kilometrų aukštyje bei pasaulio ralio čempionate naudojamų trasų. „Agrorodeo“ komandos ekipažas visus išbandymus įveikė per 65 valandas ir 29 minutes.

27

Paskutinis, 14-asis greičio ruožas, vyko Argentinos miesto Kordobos apylinkėse – čia sportininkai turėjo įveikti 120 kilometrų klasikinio ralio varžybų keliais. Siekdami paįvairinti varžybas, jų organizatoriai sumąstė apsukti visą rikiuotę – anksčiausiai startavo tie, kurie dieną anksčiau finišavo vėliausiai, tad greitiems dalyviams teko atlikti daug lenkimų.

„Atrodo, paskutinis greičio ruožas turėjo būti lengviausias, bet atidavėme daug jėgų – visą laiką dulkėse važiavome, daug kibiriukų aplenkėme. Buvo sunku atsilaikyti prieš Mikko Hirvoneną, bet likome priekyje“, – finiše įspūdžius pasakojo V. Žala. Ralio lenktynininkas iš Suomijos M. Hirvonenas Dakaro ralyje liko 19-oje vietoje, nuo V. Žalos atsilikęs septyniomis minutėmis.

Apibendrinti visą 2018-ųjų Dakaro ralį, Lietuvos lenktynininkui dar sunku – reikia laiko, kad smegenys viską suvirškintų. V. Žala pažymėjo, jog jubiliejinis 40-asis ralis buvo sunkus – užtenka vieną didelę klaidą padaryti, kad vėlyvas grįžimas į bivuaką virstų prastu poilsiu naktį ir klaidos tęstųsi kitą dieną.

„Dabar atvažiuoji ir nesupranti – baigėsi. Dvi savaites kasdien po kelis šimtus kilometrų, o rytoj jau niekur nebereikės važiuoti. Nelengvas šitas Dakaras buvo“, – trumpai pasakojo V. Žala.

Šiame ralyje finišą pasiekė visi keturi startavę komandų iš Lietuvos ekipažai. Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu automobilių įskaitoje užėmė 12-ąją vietą – tai rekordinis pasiekimas Baltijos šalių istorijoje. Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu, preliminariais duomenimis, liko 30-oje vietoje, o motociklininkas Balys Bardauskas – 81-oje.