24
Madrido „Real“ – „Barcelona“ 0:3 (nuotr. SCANPIX)

Vieną didžiausių pasaulio futbolo švenčių laimėjo „Barcelona“. Ji šeštadienį „El Clasico“ rungtynėse svečiuose 3:0 (0:0) nugalėjo principinius varžovus – Madrido „Real“ futbolininkus.

24

„Barcelona“ kontroliuoja padėtį Ispanijos čempionato turnyro lentelėje, tad atakuoti privalėjo šeimininkai.

Jie ilgai netruko – tikslas pasiektas 2-ąją minutę, kai po kampinio kamuolį į vartus nukreipė Cristiano Ronaldo. Vis dėlto, įvartis neįskaitytas – kai Casemiro galva perdavė kamuolį portugalui, šis buvo nuošalėje.

C. Ronaldo toliau laukė savo šansų. Sykį saugas atsidūrė puikioje padėtyje, bet geriausias pasaulio futbolininkas nepataikė į kamuolį. Vėliau nuo C. Ronaldo atakos apsigynė „Barcelona“ vartininkas Marcas-Andre ter Stegenas.

Tada „Real“ vartams ėmė grasinti kadaise Lietuvoje žaidęs brazilas Paulinho. Abu pavojingus saugo smūgius atrėmė „Real“ vartininkas Keyloras Navasas.

54-ąją minutę bejėgis buvo ir vartų sargas iš Kosta Rikos. „Barcelona“ surengė nuostabią kontrataką. Ivanas Rakitičius atliko perdavimą į dešinę, ten vienu lietimu kamuolį skersavo Sergi Roberto. Luisui Suarezui liko nukreipti kamuolį į vartus.

Taškas rungtynėse padėtas po dar vienos „Barcelona“ kontratakos. L. Suarezas mušė į vartus, kamuolį atrėmė K. Navasas. Po Lionelio Messi perdavimo L. Suarezas gavo dar vieną progą, bet pataikė į virpstą. Galiausiai po trečiojo Barselonos futbolininkų bandymo kamuolį ranka atmušė gynėjas Dani Carvajalas. Jam paradyta raudona kortelė, tad 63-ąją minutę „Real“ futbolininkų liko vienu mažiau, o 11 metrų baudinį realizavo L. Messi.

„Real“ ginklų nesudėjo, bet bent įvarčio pasiekti nepavyko. Skirtingai nei „Barcelona“ futbolininkams. Paskutinį tikslų smūgį po sumaišties ir L. Messi perdavimo atliko Aleixis Vidalis.

„Barcelona“ (45 taškai) užtikrintai pirmauja Ispanijos lygoje. Titulą ginantis „Real“ (31 tšk.) – ketvirtas.