Į kovą Europos taurėje – pirmąkart su „Neptūno“ nuskriaustais krepšininkais

Vyriausiasis „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis trečiadienį vyksiančiose Europos taurės turnyro rungtynėse su Berlyno ALBA žada kovą dėl pergalės. Strategas pirmąkart turės platesnį rotacijos arsenalą, mat po sunkios traumos sveiksta Egidijus Mockevičius, o iš finansinių bėdų kamuojamo Klaipėdos „Neptūno“ perbėgo Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ treniruotė (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Aukštesnei pozicijai prioriteto neteikia

Berlyno komanda į Vilnių atvyksta, lietuviams turėdama puikiai pažįstamų veidų. Europos taurėje po 10,9 taško renka Lietuvos rinktinės krepšininkas Marius Grigonis. 13,1 taško statistika priklauso buvusiam Utenos „Juventus“ lyderiui Spenceriui Butterfieldui.

REKLAMA

Už pastarąjį rezultatyviau žaidžia vienintelis ALBA krepšininkas – Peytonas Siva, pelnydamas 13,2 taško.

„Nežinau, ar P. Siva žais, nes jis buvo traumuotas. Tai – pagrindinis ALBA krepšininkas, be kurio komanda rungtyniauja prasčiau, – analizavo R. Kurtinaitis. – Pastaruoju metu labai produktyviai žaidžia M. Grigonis. Vienu geriausių komandos žaidėjų yra ir S. Butterfieldas.“

Pirmąsias rungtynes Berlyne „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 86:93.

„Norime atsirevanšuoti, nes žaisime namuose. Tačiau užimti antrąją, trečiąją ar ketvirtąją vietą grupėje, didelio skirtumo nematau. Tiesiog turime ugdyti nugalėtojų charakterį. Kitų minčių net nėra – tik nugalėti“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.

Starto penketas – su vienu naujokų

Šįkart „Lietuvos ryto“ treneris, lyginant su pirmuoju maču, savo armijoje turės tris naujus karius – po sunkios peties traumos ir operacijos sveikstantį E. Mockevičių bei iš Klaipėdos „Neptūno“ atvykusius M. Girdžiūną ir A. Butkevičių.

R. Kurtinaitis atskleidė, kad Arnas trečiadienį, greičiausiai, pasirodys starto penkete. Trenerio teigimu, E. Mockevičiaus reabilitacija vyksta greičiau nei tikėtasi, bet vidurio puolėjas dar nėra visiškai atsigavęs.

Treneris viliasi, kad, atvykus M. Girdžiūnui, Jimmy Baronas galės dažniau rungtyniauti atakuojančiuoju gynėju.

R. Kurtinaitis mano, kad naujokams dar reikia laiko apsiprasti. Strategas nenorėtų, jog vienu metu rungtyniautų du minėti krepšininkai.

„Treneris mane mato kaip įžaidėją, tad integracija gali šiek tiek užtrukti. Reikia daug ko išmokti, nes dar sunku – truputėlį mėtausi deriniuose“, – neslėpė M. Girdžiūnas.

REKLAMA

R. Kurtinaičio žaidimo schemos kol kas pasimiršta ir A. Butkevičiui. Puolėjas atvyko į rimtą konkurencinę kovą. Iš „Lietuvos ryto“ krepšininkų lengvojo krašto puolėjo pozicija be Arno artima dar bent keturiems žaidėjams – Rokui Giedraičiui, Artūrui Jomantui, Mindaugui Lukauskiui.

„Atvykau ne konkuruoti. Bandysime vienas kitam padėti. Manau, kiekvienas gali įnešti savo indėlį ir būti naudingas komandai“, – tikino A. Butkevičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų