11
Lietuva - Vengrija atranką į 2019 m. Europos čempionatą (nuotr. Fotodiena.lt)

Lietuvos moterų krepšinio rinktinei pirmoji kova buvo nesėkminga

Lietuvos moterų rinktinė (0/1) atranką į 2019 m. Europos čempionatą pradėjo nesėkme ir Kėdainiuose 70:73 (16:19, 22:18, 19:15, 13:21) nusileido Vengrijai (1/0). Rungtynių pradžia vengrėms buvo geresnė ir jos atitrūko 10:3, bet po Santos Okockytės metimo komandas skyrė tik taškas – 11:12.

11

Antrajame kėlinyje rezultatą persverti lietuvėms pavyko, kone pusę kėlinio varžovėms jos neleido įmesti taškų (25:19), bet netrukus rezultatas po poros vengrių tritaškių tapo lygus – 30:30. Lietuvėms buvo sėkminga trečiojo kėlinio pradžia, kuomet pavyko rinkti taškus be atsako ir pabėgti 9 taškais – 46:37. Į viešnių bandymus priartėti mūsiškės vis atsakydavo ir prieš paskutinį kėlinį pirmavo 57:52.

Atkakli kova buvo ir paskutiniame kėlinyje, nes vengrėms persvėrus rezultatą (63:59), Kamilė Nacickaitė pataikė tritaškį – 62:63. Eglė Šulčiūtė rezultatą persvėrė (64:63), bet neilgam. Marina Solopova aikštę paliko susiėmusi už čiurnos, kai buvo likusios kiek daugiau nei 2 minutės, o S.Okockytė netrukus pelnė du taškus su pražanga. Likus minutei tuo pačiu atsakė ir vengrės (71:67), lietuvės tuo tarpu neužpuolė, netikslią ataką surengė ir vengrės, bet Gintarė Petronytė smeigė tritaškį.

Liko 15 sekundžių, lietuvės neužpuolė ir laikas tik tiksėjo. Po pertraukėlės, kuri sekė likus 2 sekundėms, niekas nepasikeitė Mūsiškės rungtyniauja C grupėje, kur jų varžovės taip pat bus Albanija bei Rusija. Į kitą atrankos etapą pateks grupių nugalėtojos ir šešios geriausios antrąją vietą užėmusios rinktinės.