Ketvirtadienį stipriausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre Eurolygoje nesėkmę patyrė Artūro Gudaičio bei Manto Kalniečio Milano „AX Armani“. Itin apmaudžiai pralaimėjo ir Luko Lekavičiaus Atėnų „Panathinaikos“.

„AX Armani“ neturėjo jokių šansų Tel Avive, kur 68:79 (18:14, 21:15, 21:13, 19:26) nusileido „Maccabi“.

Milano komanda pirmavo 3:2, bet vėliau sąlygas diktavo „Maccabi“. Jos pranašumas 32-ąją minutę buvo išaugęs iki 21 taško (66:45).

„Maccabi“ laimėjo, pataikiusi du tritaškius iš 12 (17 procentų) ir septynias baudas iš 13 (54 proc.). Tačiau Tel Avivo komanda įspūdingu skirtumu laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 49:30.

A. Gudaitis per 17 minučių pelnė 11 taškų, pataikęs penkis dvitaškius iš šešių. Lietuvis atkovojo penkis kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

M. Kalnietis žaidė 16 minučių ir spėjo įmesti aštuonis taškus.

„Maccabi“: Deshaunas Thomasas 14 (7/13 dvitaškių, 8 atkovoti kamuoliai), Alexas Tyusas 12 (6/10 dvit., 15 atk. kam., DeAndre Kane’as 12 (6/10 dvit.), Norrisas Cole’as 10 (8 rezultatyvūs perdavimai), Artiomas Parakhovskis 10 (5/6 dvit.).

„AX Armani“: Dairis Bertanas 13, Artūras Gudaitis 11 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Kalebas Tarczewski 10 (7 atk. kam.), Andrew Goudelockas 10.

„Maccabi“ laimėjo trečiąkart iš penkių galimų. „AX Armani“ lieka su viena pergale.

Itin apmaudžiai pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“. L. Lekavičiaus komanda svečiuose 84:85 (24:27, 21:20, 22:16, 17:22) nusileido Vitorijos „Baskonia“, kuriai pirmąkart vadovavo naujasis treneris – Pedro Martinezas.

Pirmojoje rungtynių dalyje geriau sekėsi šeimininkams, antrojoje – „Panathinaikos“. Atėnų krepšininkai 32-ąją minutę pirmavo 72:65, o likus pusantros minutės – 84:80.

Tada Jaysonas Grangeris pataikė tritaškį, Niko Pappo ataka nebuvo sėkminga, o pergalingą dvitaškį įmetė Rodrigue’as Beaubois.

Abi komandos puikiai atakavo iš toli. Tikslą pasiekė 13 „Baskonia“ tolimų metimų iš 25 (52 proc.) ir 11 „Panathinaikos“ iš 22 (50 proc.). Atėnų ekipa kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 37:27.

L. Lekavičius per 10 minučių surinko tris taškus.

„Baskonia“: Jaysonas Grangeris 20 (6/7 tritaškių), Tornike Šengelia 15 (6/11 dvit.), Rodrigue’as Beaubois 15, Mattas Janningas 12.

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 22 (5/6 baudų, 5 išprovokuotos pražangos), Jamesas Gistas 16 (7/7 dvit., 5 atk. kam., 5 pražangos), Chrisas Singletonas 15 (6 atk. kam.), Nickas Calathes 14 (5/8 dvit., 14 rez. perd., 5 išpr. praž.), K. C. Riversas 12 (9 atk. kam.).

„Baskonia“ iškovojo pirmąją pergalę. „Panathinaikos“ laimėjusi dukart.