Europos vyrų krepšinio čempionate penktadienio vakarą sužaistas antrasis pusfinalis, kuriame dėl vietos finale kovėsi Serbijos ir Rusijos nacionalinės krepšinio rinktinės.

Praktiškai visą dvikovą serbai buvo priekyje. Antrajame kėlinyje jų persvara siekė net 14 taškų, bet rusai nenorėjo susitaikyti su pralaimėjimu ir stengėsi pasivyti varžovus. Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje rinktines skyrė jau tik 2 taškai, bet tada serbai sugebėjo įgyti pergalingą persvarą. Itin svarbi pergalė ir bilietas į finalą iškovoti rezultatu - 87:79.

Primename, kad Serbija sekmadienį dėl aukso susigrums su Slovėnija. Tuo tarpu Rusijos rinktinės kovoje dėl bronzos laukia ispanai.

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys

Rungtynes aktyviau pradėjo Serbijos krepšininkai, kurie išsiveržė į priekį 5:0, bet tada sekė 6 iš eilės rusų taškai. Netrukus serbai vėl susigrąžino trapią persvarą - 10:6.

Sužaidus 6 minutes serbai išliko priekyje - 14:10. Kėlinį Serbijos rinktinės krepšininkai užbaigė pirmaudami - 25:20.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje toliau verda kova taškas į tašką. Bet serbai vis išlieka priekyje. Sužaidus 3 minutes jie pirmauja - 32:26.

Bet netrukus serbai surengia galingą spurtą 8:0 ir pabėga nuo rusų jau 14 taškų skirtumu - 40:26 (sužaidus 5 minutes).

Iki kėlinio pabaigos rusams taip ir nepavyko sumažinti atsilikimo nė tašku - 34:48.

Trečias kėlinys

Sužaidus trečiajame kėlinyje beveik 4 minutes skirtumas ir toliau nesikeičia. Serbai pirmauja - 55:41. Bet netrukus rusai pataiko du tritaškius ir sumažina atsilikimą iki 10 taškų - 47:57.

Rusai sugrįžta į rungtynes. Po dar 5 iš eilės taškų be atsako iš solidaus serbų pranašumo lieka tik 5 taškai - 57:52. Treneris Aleksandras Džordževičius iškart paprašė minutės pertraukėlės ir situacija pasitaisė. Po trijų kėliinių Serbija pirmauja - 66:57.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamas ketvirtis prasideda A. Švedo baudų metimais. Netrukus rusai pelno dar du taškus ir skirtumas vėl sumažėja iki 5 taškų - 61:66.

Serbams pavyksta pataikyti iš toli, bet tada jie nubaudžiami nesportine pražanga ir rusai visiškai priartėja - 65:69. Sėkmingesnę atkarpą sužaidžia Serbija ir vėl susigrąžina dviženklį pranašumą - 75:65.

Bet rusai neskuba kelti baltos vėliavos. Likus žaisti 5 minutes jie atsilieka - 70:75. O po A. Švedo tolimo šūvio skirtumas ištirpsta iki 2 taškų - 73:75. Likus 2 minutėms serbai priekyje - 81:74. Likus žaisti apie minutę du taškus pelno B,, Bogdanovičius ir serbai gali lengviau atsikvėpti - 83:74.

Kelias pusfinalio link

Serbijos rinktinė čempionatą pradėjo pergale prieš latvius (92:82), bet tada sekė pralaimėjimas Rusijai (72:75). Tiesa, vėliau serbai iškovojo visas pergales. Jie įveikė turkus (80:74), tada nugalėjo Didžiąją Britaniją (82:68) ir Belgiją (74:54). Aštuntfinalyje serbų laukė grupės etape neblizgėjusi Vengrija (86:78). Ketvirtfinalyje – Italija, kurią Serbija įveikė užtikrintai (83:67).

Grupės etape rusai įveikė Turkiją (76:73), tą pačią Serbiją (75:72), Belgiją (76:67). Pirmą ir vienintelį pralaimėjimą jie patyrė kovoje su Latvija (69:84), bet grupės etapą užbaigė pergale prieš Didžiąją Britaniją (82:70). Ketvirtfinalyje rusai susigrūmė su Kroatija ir, kiek netikėtai, įveikė varžovus užtikrintu rezultatu (101:78). Ketvirtfinalyje Rusija nugalėjo ir lietuvių skriaudikus – graikus (74:69).

Tarpusavio dvikovos

Šios dvi rinktinės Europos vyrų krepšinio čempionatuose yra susitikusios keturis kartus. Rusijos rinktinės pergalių ir pralaimėjimų santykis prieš Serbiją yra geresnis. Rusai laimėjo tris dvikovas, o serbai – 1.

2017 m. grupės etape Rusija jau įveikė Serbiją 75:72. 2011 m. Rusija – Serbija 77:67, 2009 m. Serbija – Rusija 79:68 ir 2007 m. Rusija – Serbija 73:65. Žvelgiant į rezultatus, serbai tikrai turi turėti papildomos motyvacijos atkeršyti rusams už ankstesniu pralaimėjimus.

Komandinė statistika

Abi rinktinės panašiu taiklumu meta dvitaškius metimus (rusai – 52,1 proc., serbai – 54,3 proc.) ir praktiškai identiškai tritaškius (Rusija – 32,6 proc. taiklumu, Serbija – 32,5 proc.).

Rusijos rinktinė nuo baudų metimo linijos atakuoja 80,3 proc. taiklumu, o serbai 77,6 proc.

Dėl atšokusių kamuolių geriau kovoja Serbijos rinktinė, kurios krepšininkai per rungtynes vidutiniškai sugriebia 39,6 kamuolio. Rusijos rinktinė savo ruožtu – 33,7 kamuolio.

Serbijos rinktinė atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų (21,4 prieš 18,1). Rusai klysta dažniau – 13,9 kartus per rungtynes, o serbai – 11,7.

Geriausi krepšininkai

Rezultatyviausias Rusijos krepšininkas – Aleksejus Švedas (24 tšk. per rungtynes). Sunkiai sustabdomas yra ir Timofejus Mozgovas (13,6 tšk.). Pastarasis yra ir geriausias kovotojas dėl atšokusių kamuolių (6,9 per rungtynes). Pagal rezultatyvius perdavimus pirmauja A. Švedas (6,4 per rungtynes).

Tuo tarpu Serbijos gretose rezultatyviausiai žaidžia Bogdanas Bogdanovičius (19,7 tšk. per rungtynes). Antras pagal rezultatyvumą – puikiai lietuviams pažįstamas Bobanas Marjanovičius (12,6 tšk.). Daugiausia kamuolių sugriebia Ognjenas Kuzmičius (5,7 per rungtynes), o rezultatyvių perdavimų atlieka Stefanas Jovičius (5,9 per rungtynes).

Skaičiai lieka skaičiais, o kas stipresni reikės įrodyti aikštelėje. Nepraleiskite šios intriguojančios krepšinio dvikovos 21.30 val. per TV3.