58
Lietuva – Islandija (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Lietuvos krepšinio rinktinė lengvai pasivaikščiojo priešpaskutinėse kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose. Lietuviai 84:62 (27:15, 25:12, 14:23, 18:12) nepasigailėjo islandų. Užtikrintą pergalę apkartino nežinia dėl traumą patyrusio Luko Lekavičiaus.

58

Lietuvos komanda žaidė pirmąjį mačą galutiniu dvyliktuku. Antradienį vyriausiasis rinktinės treneris Dainius Adomaitis paskelbė tų krepšininkų, kurie vyks į Europos čempionatą, sąrašą. Paskutiniaisiais dviem nelaimėliais tapo Adas Juškevičius ir Evaldas Kairys.

Tai – aštuntosios Lietuvos rinktinės draugiškos rungtynės. Komanda 59:58 nugalėjo lenkus, 96:71 prancūzus bei 97:64 rumunus. Pralaimėjimai patirti mačuose su gruzinais (70:81), kroatais (80:82), prancūzais (77:98) ir latviams (77:87).

Pirmasis kėlinys

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Donatas Motiejūnas (2:0).

Šeimininkai 6-ąją minutę įgijo dviženklę persvarą (17:7).

Kėlinį Lietuvos rinktinė laimėjo 24:15.

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje traumą patyrė Lukas Lekavičius. Jis buvo pakeistas, keliavo į rūbinę, grįžo, bet antrajame kėlinyje aikštėje nebepasirodė.

Greitai žaidusių ir taikliai atakavusių lietuvių traukinys antrajame kėlinyje nutolo. Po ketvirčio – 52:27.

Trečiasis kėlinys

Trečiajame ketvirtyje L. Lekavičius taip pat nežaidė.

Kėlinys buvo nesėkmingas. Jį lietuviai pralaimėjo 14:23 (66:50).

Ketvirtasis kėlinys

Jame D. Adomaitis leido mažiau rungtyniavusius krepšininkus. Jie nenuvylė ir ketvirtį laimėjo 18:12.

Lietuviai šventė pergalę 84:62.

Statistika

Lietuvos rinktinė pataikė aštuonis tritaškius iš 19-os (42 procentai). Šeimininkai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų – 29:17.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 17 (7/7 baudų), Martynas Gecevičius 16 (6/6 metimų, 5 rezultatyvūs perdavimai), Jonas Valančiūnas 14 (6/9 dvitaškių, 11 atkovoti kamuoliai), Mantas Kalnietis 11 (9 rez. perd.), Donatas Motiejūnas 10 (5 atk. kam.).