59
Lietuva – Gruzija (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei nepavyko laimėti draugiško tarptautinio „Kidy Tour“ turnyro Klaipėdoje. Taurė iškeliavo į Gruziją. Šios šalies komanda varžybų finale lietuvius nugalėjo 81:70 (25:21, 8:19, 25:19, 23:11).

59

Lietuvos rinktinei nepadėjo lyderis Jonas Valančiūnas, kuriam gimė sūnus.

Už rinktinės 12-uko ribos liko čiurnų traumas besigydantys Marius Grigonis ir Evaldas Kairys, taip pat paskutiniai prie komandos prisijungę Mantas Kalnietis bei Jonas Mačiulis.

Lietuviai į turnyro finalą pateko penktadienį 59:58 įveikę lenkus. Gruzinai 73:69 nugalėjo latvius.

Lietuvos rinktinės gretose geriausias buvo J. Valančiūnas. Jis pelnė 14 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. 11 taškų pridėjo Artūras Gudaitis.

Gruzijos komandai 20 taškų pelnė ir 13 kamuolių atkovojo Giorgi Shermadini. 14 taškų bei 6 atkovoti kamuoliai – Tornike Shengelia sąskaitoje, 12 taškų – Giorgi Tsintsadze.

Gruzinai kol kas verčiasi be ryškiausios savo žvaigždės – NBA čempiono Zazos Pachulios.

Lietuvos rinktinėje po ilgos pertraukos žaidė Donatas Motiejūnas.

Pirmasis kėlinys

Priekinės linijos vedami gruzinai rungtynes pradėjo spurtu 6:0 (2 minutė).

Lietuviams pirmuosius taškus dvitaškiu su pražanga pelnė Rokas Giedraitis (3:6 – 3 min.).

Gruzinai pirmajame kėlinyje dukart turėjo devynių taškų persvarą (16:7, 21:12).

Antrasis kėlinys

Edgaro Ulanovo dvitaškis lietuvius pirmą kartą išvedė į priekį (26:25 – 12 min.).

Vėliau rinktinėje debiutavo Martynas Sajus, o pirmuosius taškus po beveik trejų metų pertraukos pelnė D. Motiejūnas.

Lietuviai kėlinio viduryje tvirčiau perėmė iniciatyvą ir po ketvirčio pirmavo 40:33.

Trečiasis kėlinys

Tris kartus iš viršaus įkrovė Mindaugas Kuzminskas. Jo pastangų buvo maža – gruzinai 28-ąją minutę pirmavo 50:49.

Atrodė, kad Gruzijos rinktinė bus priekyje ir po trečiojo kėlinio, bet ketvirtį taikliu tolimu metimu baigė Artūras Milaknis – 59:58.

Ketvirtasis kėlinys

Gruzijos rinktinė ketvirtajame kėlinyje žaidė geriau, pataikė svarbių metimų. Svečių pranašumas priešpaskutinę rungtynių minutę išaugo iki 12 taškų – 81:69.

Lietuviams išsigelbėti nebepavyko.

Statistika

Lietuvos rinktinė gerokai taikliau metė dvitaškius – 22 iš 35 (62 procentai) prieš 21 iš 49 (42 proc.). Tačiau gruzinai sėkmingiau atakavo iš toli – 8/17 (47 proc.) prieš 4 iš 19 (21 proc.).

Lietuva: Artūras Gudaitis 17 (5/7 metimų, 8 atkovoti kamuoliai, 7 išprovokuotos pražangos), Mindaugas Kuzminskas 10 (5/6 dvitaškių, 5 atk. kam.).

Gruzija: Tornike Shengelia 19 (6/12 dvit., 8 atk. kam., 5 rezultatyvūs perdavimai), Giorgi Shermadini 17 (6/12 dvit., 12 atk. kam., 6 išpr. praž., 5 rez. perd.), Manucharas Markoishvili 13 (5/11 met.), Michaelas Dixonas 12, Giorgi Tsintsadze 10 (10 rez. perd., 5 išpr. praž.), Duda Sanadze 10.