4
Krepšininkai - olimpinio festivalio čempionai (nuotr. Vytauto Dranginio/LTOK)

Lietuvos krepšininkai tapo Europos jaunimo olimpinio festivalio čempionais, finale 103:101 po dviejų pratęsimų nugalėję turkus.

4

Grupės rungtynėse Turkijos atstovai mūsiškius buvo sutriuškinę 31 tašku. Finale turkai taip pat sparčiai nutolo ir didesnę dalį rungtynių lietuviams teko juos vytis.

Mačo pabaigoje varžovai pirmavo 3 taškais, tačiau paskutinę rungtynių sekundę Modestas Kancleris smeigė taiklų tritaškį ir išplėšė pratęsimą - 79:79.

Pratęsimo metu geriau sėkėsi lietuviams, o turkai vijosi. Besibaigiant pratęsimui, lygiai kaip prieš tai Modestas, Turkijos krepšininkas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą 87:87.

Antro pratęsimo metu lietuviai agresyviai atakavo, tačiau prastai metė baudas. Nepaisant to, trenerio Edvino Justos auklėtiniams pavyko išplėšti sunkią pergalę 103:101.

Daugiausiai taškų lietuviams pelnė Nojus Pankratjevas - 31, Ąžuolas Tubelis - 22, Modestas Kancleris -19, Laurynas Vaištaras - 12, Marekas Blaževičius - 9.

Europos jaunimo olimpininio festivalio rikiuotėje Lietuva su 1 aukso ir 1 sidabro medaliu iš 50 šalių yra 26 vietoje ir lenkia latvius, estus, portugalus, graikus, rumunus, kroatus, čekus, bulgarus.