24
„Formulės-1“ Monako etapas (nuotr. SCANPIX)

Sekmadienį „Formulės-1“ Monako etape triumfavo „Ferrari“ pilotai. Nugalėjo vokietis Sebastianas Vettelis, 3,145 sekundės aplenkęs komandos draugą suomį Kimį Raikkoneną ir 3,745 sekundės „Red Bull“ lenktyniniką Danielį Ricciardo.

24

Lenktynės, nepaisant sudėtingos trasos ir lėtų posūkių, prasidėjo be incidentų. Lyderio poziciją išlaikė K. Raikkonenas. Tačiau suomis pirmasis iš lyderių pasuko į boksus. S. Vettelis trasoje išbuvo penkiais ratais ilgiau ir iš boksų grįžo rikiuotės priekyje.

61-ajame rate įvyko įspūdinga avarija. Jensonas Buttonas posūkyje taranavo Pascalį Wehrleiną. Vokiečio „Sauber“ bolidas liko gulėti ant šono prie pat trasos atitvarų.

Pasirodė saugos automobilis. Sekant paskui jį, keistą avariją padarė kitas „Sauber“ pilotas Marcusas Ericssonas, tiesiog rėžęsis į atitvarus. 68-ajame rate panašus likimas ištiko J. Buttono komandos draugą – „McLaren“ lenktynininką Stoffelį Vandoorne’ą.

Taškų Monake be prizininkų taip pat iškovojo Valtteri Bottas („Mercedes“, +5,517 sekundės), Maxas Verstappenas („Red Bull“, +6,199 sek.), Carlosas Sainzas („Toro Rosso“, +12,038 sek.), Lewisas Hamiltonas („Mercedes“, +15,801 sek.), Romainas Grosjeanas („Haas“, +18,150 sek.) Felipe Massa („Williams“, +19,445 sek.) ir Kevinas Magnussenas („Haas“, +21,443 sek.).

Bendrojoje pilotų įskaitų pirmauja S. Vettelis (129 taškai). L. Hamiltonas – antras (104 tšk.), V. Bottas – trečias (75 tšk.).

Tarp konstruktorių lyderiauja „Ferrari“ (196 tšk.), lenkdama „Mercedes“ (179 tšk.) ir „Red Bull“ (97 tšk.).