24
„Formulės 1“ lenktynės Ispanijoje (nuotr. SCANPIX)

Sekmadienį puikias ir kupinas įvykių „Formulės-1“ lenktynes Ispanijoje laimėjo Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“.

24

Pirmajame rate iš trasos po susidūrimo pasitraukė Kimi Raikkonenas („Ferrari“) ir Maxas Verstappenas („Red Bull“). Šis incidentas iššaukė jaunojo „Ferrari“ bei K. Raikkoneno gerbėjo ašaras. Suomis lenktynių pabaigoje savo aistruolį pasikvietė į boksus, padovanojo kepuraitę ir įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Lenktynėse puikiai sekėsi Sebastianui Vetteliui. Jis 26-ajame rate aplenkė „Mercedes“ lenktynininką Valtterį Bottą. 38-ajame rate S. Vettelis iš boksų į trasą grįžo greta L. Hamiltono. Konkurencinę kovą laimėjo vokietis, išlaikęs lyderio poziciją.

Galiausiai aplenktas buvo pats S. Vettelis. Lyderio rogėse atsidūrė L. Hamiltonas, finišavęs pirmas (valanda 35 minutės 56,497 sekundės). S. Vettelis atsiliko 3,49 sekundės.

Ant podiumo lipo ir „Red Bull“ pilotas Danielis Ricciardo, nugalėtojui pralaimėjęs 75,82 sekundės.

Taškų taip pat iškovojo Sergio Perezas („Force India“), Estebanas Oconas („Force India“), Nico Hulkenbergas („Renault“), Carlosas Sainzas („Toro Rosso“), Pascalis Wehrleinas („Sauber“), Daniilas Kvyatas („Toro Rosso“), Romainas Grosjeanas („Haas“). Visus juos L. Hamiltonas aplenkė ratu.

Be taškų liko Marcusas Ericssonas („Sauber“), Fernando Alonso („McLaren“), Felipe Massa („Williams“), Kevinas Magnussenas („Haas“), Jolyonas Palmeris („Renault“), Lance’as Strollas („Williams“). Visi nugalėtojui pralaimėjo dviem ratais.

34-ajame rate dėl pakabos iš lenktynių pasitraukė Stoffelis Vandoorne’as („McLaren“), 39-ajame dėl jėgainės – V. Bottas.

S. Vettelis (104 taškai) vis dar pirmauja čempionate. L. Hamiltonas (98 tšk.) – antras, V. Bottas (63 tšk.) – trečias.

Konstruktorių įskaitoje varžovus lenkia „Mercedes“ (161 tšk.). „Ferrari“ turi 153 taškus, „Red Bull“ – 72.

Kitas „Formulės-1“ etapas po dviejų savaičių vyks Monake.