46
Bostono „Celtics“ – Vašingtono „Wizards“ 129:119 (nuotr. SCANPIX)

„Celtics“ NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijoje pirmauja 2:0. Bostono krepšininkai šiąnakt išgyveno pratęsimo dramą namie – 129:119 nugalėjo Vašingtono „Wizards“.

46

Rungtynių pradžioje rezultatas dukart buvo lygus (3:3, 6:6). Tada „Wizards“ surengė spurtą 6:0 ir pabėgo 12:6 (4 minutė). Skirtumas netrukus pasiekė dviženklę ribą – 26:16 (7 min.).

„Wizards“ persvara džiaugėsi ilgai, bet 23-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė Alas Horfordas (59:58).

Pirmąją trečiojo kėlinio minutę rezultatas buvo lygus (67:67), bet „Wizards“ spurtavo 14:0 ir įgijo rekordinę persvarą (81:67 – 29 min.).

„Celtics“ varžovus vijosi iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kai Isaiah Thomas dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą (99:99 – 41 min.). Tai krepšininkas, likus 14 sekundžių, baudų metimais padarė dar kartą – 114:114. Ketvirtis baigėsi dramatiškai. „Wizards“ lyderis Johnas Wallas nepataikė, bet kamuolį atkovojo Bradley Bealas. Jo metimas taip pat tikslo nepasiekė. Pratęsimas.

Jį sėkmingiau pradėjo svečiai, pirmavę 117:114 (50 min.). Tačiau likusį beveik keturių minučių laiką „Celtics“ laimėjo rezultatu 15:2.

Rungtynės pasižymėjo įspūdinga įžaidėjų akistata. „Celtics“ mažylis I. Thomas pelnė 53 taškus. „Wizards“ krepšininkas J. Wallas surinko 40 taškų ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

„Celtics“: Isaiah Thomas 53 (18/33 metimų, 12/13 baudų), Alas Horfordas 15 (6/9 met., 12 atkovotų kamuolių), Jae Crowderis 14 (6/9 baud., 7 atk. kam.), Avery Bradley 14 (6/16 met.), Terry Rozieras 12 (6 atk. kam.).

„Wizards“: Johnas Wallas 40 (16/32 met., 5/7 baud., 13 rezultatyvių perdavimų), Markieffas Morris 16 (6/11 met., 6 atk. kam.), Marcinas Gortatas 14 (6/8 met., 10 atk. kam.), Bradley Bealas 14 (5/6 baud., 5 atk. kam.), Otto Porteris 13 (5/12 met., 9 atk. kam.), Kelly Oubre 12 (5/11 met., 7 atk. kam.), Jasonas Smithas 10.

„Celtics“ serijoje pirmauja 2:0. Komandos artimiausioms dvejoms rungtynėms keliasi į Vašingtoną.

Bostono ekipa pirmajame atkrintamųjų varžybų etape 4:2 nugalėjo Čikagos „Bulls“. „Wizards“ tokiu pat rezulatatu įrodė pranašumą prieš Atlantos „Hawks“.

„Celtics (53 pergalės / 29 pralaimėjimai) – stipriausia reguliariojo sezono Rytų konferencijos komanda. „Wizards“ (49/33) buvo ketvirta.