Kauno „Žalgiris“ skambiu akordu baigė sezoną Eurolygoje. Kauniečiai svečiuose 84:79 (21:16, 20:24, 27:16, 16:23) nugalėjo į atkrintamąsias varžybas patekusią Vitorijos „Baskonia“ (Ispanija).

Prieš rungtynes

„Žalgiris“ (13 pergalių / 16 pralaimėjimų) užėmė 10-ąją Eurolygos turnyro lentelės poziciją. „Baskonia“ (17/12) – buvo penkta. Už ispanus pergale daugiau turėjo Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija), tiek pat, kiek „Baskonia“ – Stambulo „Anadolu Efes“ ir „Fenerbahce“ (Turkija), laimėjimu mažiau – Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija).

Žalgirietis Paulius Jankūnas – buvo trečias lygoje pagal naudingumo balus (17).

„Baskonia“ prancūzas Kimas Tiilie – penktas pagal dvitaškių taiklumą (67,4 procento). Jo tautietis Rodrigue’as Beaubois užėmė tą pačią poziciją taikliausių baudų metikų rikiuotėje (92,3).

Ispanijos komandos amerikietis Shane’as Larkinas – trečias Eurolygoje pagal padaromas klaidas (2,72), bet ketvirtas geriausiai kamuolius perimančių žaidėjų įskaitoje (1,38) ir penktas pagal rezultatyvius perdavimus (5,69),

Žalgiriečių oponentų atstovas Johannesas Voigtmannas – trečias pagal atkovotus kamuolius (7,21) ir penktas sugriebtų puolant klasifikacijoje (2,34).

Kauniečiai pirmosiose rungtynėse spalio 21-ąją namie nugalėjo 78:73. Tada „Žalgiris“ atkovojo 18 kamuolių puolant ir bendras grumtynes laimėjo 44:32. „Baskonia“ neišgelbėjo 58 procentų dvitaškių pataikymas (19/33).

Spalio 21-ąją šeimininkams 20 taškų pelnė Leo Westermannas, pataikęs septynis dvitaškius iš devynių. „Baskonia“ gretose rezultatyviausiai žaidė Adamas Hanga (18 taškų) ir Andrea Bargnani (17 tšk.).

Pirmasis kėlinys

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Leo Westermannas, Paulius Jankūnas, Augusto Lima, Edgaras Ulanovas.

Ginčo kamuolį atkovojo svečiai, bet pirmuosius taškus pelnė šeimininkai – dvitaškį pataikė Chase’as Budingeris (2:0).

Žalgiriečiai į tai atsakė atkarpa 10:0 Tritaškius pataikė P. Jankūnas ir K. Pangosas, dvitaškius – A. Lima bei E. Ulanovas (10:0 – 3 minutė).

„Baskonia“ nesutriko, spurtavo 8:0 ir išlygino rezultatą (10:10 – 6 min.).

Kėlinio pabaigoje „Žalgirį“ į priekį truktelėjo du tritaškius pataikęs Brockas Motumas. Kauniečiai pirmąjį ketvirtį laimėjo 21:16.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje pasirodė Robertas Javtokas. Jam tai – greičiausiai paskutinės Eurolygos rungtynės karjeroje. Vidurio puolėjas neseniai paskelbė, kad po sezono, veikiausiai, kabins krepšininko batelius ant vinies.

Kauno komanda Vitorijoje pirmavo pusę antrojo kėlinio. „Baskonia“ į priekį išvedė itin tolimas A. Hangos metimas. Vengras atakavo paskutinėmis atakai skirto laiko sekundėmis (35:33 – 16 min.).

18-ąją minutę „Žalgiriui“ persvarą grąžino Leo Westermanno tritaškis (37:36).

Ketvirčio pabaigoje ispanai pabandė paspausti varžovus nuo pat žalgiriečių krepšio. Tai svečiams pridarė problemų.

„Žalgiris“ po pirmojo kėlinio pirmavo 41:40.

Trečiasis kėlinys

Trečiasis kėlinys prasidėjo L. Westermanno klaida. Prancūzas pažeidė vidurio linijos taisyklę. Tai A. Hangai leido išlyginti rezultatą (41:41). Vengras pataikė vieną baudos metimą iš dviejų.

Ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ pasiekė nedidelį laimėjimą – dvi pražangas iš eilės gavo Chase’as Budingeris. Antroji amerikiečiui buvo ketvirtoji asmeninė.

24-ąją minutę toks pat likimas, kaip C. Budingerį, ištiko ir A. Hangą.

Kėlinio viduryje fantastišką tritaškį paskutinėmis atakai skirto laiko sekundėmis įskraidino L. Westermannas. „Žalgiris“ pirmavo 54:47.

Svečiai trečiąjį ketvirtį laimėjo 27:16 ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo rekordiškai – 68:56.

Ketvirtasis kėlinys

Pirmųjų „Žalgirio“ ketvirtojo kėlinio taškų reikėjo laukti daugiau kaip tris minutes. Kol dvitaškį pataikė B. Motumas (70:59).

36-ąją minutę „Baskonia“ pavojingai priartėjo – 69:74.

„Žalgiriui“ pirmaujant 79:74, svečiams niekaip nepavyko atkovoti kamuolio. Galiausiai jis buvo žalgiriečių rankose.

R. Beaubois pelnė penkis taškus iš eilės ir Ispanijos ekipa buvo šalia „Žalgirio“ – 79:81.

Žalgiriečiams pergalę įtvirtino K. Pangoso tritaškis – 84:79.

Kauno komanda (14/16) Eurolygos sezoną baigė 10-ojoje turnyro lentelės pozicijoje. „Baskonia“ (17/13) užims septintąją arba aštuntąją vietą ir pirmajame atkirntamųjų varžybų etape žais su Madrido „Real“ arba Maskvos CSKA.

Statistika

„Baskonia“: Shane’as Larkinas 20 (10/13 baudų, 6 rezultatyvūs perdavimai), Rodrigue’as Beaubois 16, Kimas Tillie 13 (7 atkovoti kamuoliai), Jaka Blazičius 12.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 15 (6/6 baud., 5 atk. kam.), Leo Westermannas 13 (9 rez. perd.), Brockas Motumas 13 (6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 12 (5/6 baud.), Paulius Jankūnas 10.