15
Toronto „Raptors“ – Čikagos „Bulls“ 122:120 (nuotr. SCANPIX)

Toronte Jonas Valančiūnas nežaidė pusės ketvirtojo kėlinio ir pratęsimo. Tačiau lietuvio atstovaujama „Raptors“ naktį iš antradienio į trečiadienį 122:120 palaužė Čikagos „Bulls“. Trečiajame kėlinyje kilo krepšininkų muštynės.

15

Lietuvis pelnė pirmuosius Kanados komandos taškus (2:2 – 1 minutė). Tačiau „Bulls“ pirmavo visą pirmąjį kėlinį, o didžiausias Čikagos ekipos pranašumas siekė devynis taškus (15:6 – 5 min.).

Svečiai antrajame ketvirtyje pabėgo rekordiniu atstumu – 49:33 (17 min.). „Bulls“ tiek pat pirmavo ir 31-ąją minutę – 88:72.

Iškart po to kilo muštynės. Po kovos dėl kamuolio „Raptors“ aukštaūgis Serge’as Ibaka ir „Bulls“ atstovas Robinas Lopezas čiupo vienas kitam už kaklo, paleido po smūgį į veidą. Abu nubausti diskvalifikacinėmis pražangomis.

„Raptors“ gelbėjimosi planą pradėjo paskutiniajame kėlinyje. Šeimininkai laimėjo atkarpą 15:0 ir išlygino rezultatą (109:109).

Toronto komandai pergalę galėjo išplėšti DeMaras DeRozanas, Čikagos – Jimmy Butleris. Abu atakų nepavertė taškais, D. DeRozanas prametė dar ir baudos metimą.

113:113. Pratęsimas. Jis prasidėjo nerezultatyviai. Papildomų minučių pabaigoje „Raptors“ perėmė iniciatyvą ir atitrūko – 121:115. Šeimininkai pergalės iš rankų nebepaleido.

„Raptors“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 50:39. Toronto krepšininkai atkovojo 16 puldami, Čikagos – devynis.

Šeimininkams D. DeRozanas pelnė 42 taškus, atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus, atkovojo septynis kamuolius.

„Bulls“ lyderio J. Butlerio sąskaitoje – 37 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir šeši rezultatyvūs perdavimai. 24 taškus surinko ir aštuonis rezultatyvius perdavimus atliko Rajonas Rondo.

J. Valančiūnas rungtynes pradėjo starto penkete, žaidė 25 minutes, pelnė aštuonis taškus, pataikęs keturis iš šešių dvitaškių, ir atkovojo penkis kamuolius. Lietuvis neberungtyniavo nuo 31-osios minutės.

„Raptors“ (42 pergalės / 29 pralaimėjimai) Rytų konferencijoje rikiuojasi ketvirta, „Bulls“ (33/38) – 10-a.