NBA naktis (nuotr. SCANPIX)

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį, Lietuvos laiku, NBA lygoje žaidė trijų lietuvių komandos.

25

Domantas gavo pasireikšti

Domanto Sabonio atstovaujama Oklahomos Sičio „Thunder“ svečiuose 89:104 neprilygo Dalaso „Mavericks“.

„Thunder“ pirmosiomis minutėmis pirmavo (7:2), bet tada šeimininkai rezultatą išlygino (9:9) ir daugiau vargo neturėjo.

Dalaso krepšininkai buvo priekyje kone visų likusių rungtynių metu. Trečiajame kėlinyje „Mavericks“ pranašumas buvo išaugęs iki 24 taškų (81:57, 32 minutė).

Abi komandos labai prastai atakavo iš toli. Tikslą pasiekė septyni „Mavericks“ tritaškiai iš 25 (28 procentai). „Thunder“ pataikė du iš 22 (devyni proc.).

D, Sabonis šįkart žaidė 20 minučių, pelnė tris (1/5 metimų, 1/2 baudų) taškus, atkovojo septynis kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Šįkart buvo pristabdytas „Thunder“ variklis Russellas Westbrookas. Amerikietis pelnė 29 (8/24 metimų, 2/10 tritaškių, 11/13 baudų) taškus, atkovojo šešis kamuolius ir atliko penkis rezultatyvius perdavimus.

Thunder“ (35 pergalės / 28 pralaimėjimai) Vakarų konferencijoje užima sepintąją vietą, „Mavericks“ (26/36) – 10-ąją.

„Knicks“ nesustabdė „Splash Brothers“ ir pralaimėjo

Mindaugo Kuzminsko komanda 105:112 namie nusileido Oklando „Warriors“.

Nuo pat rungtynių pradžios neatrodė, kad tikrieji arenos šeimininkai – Niujorko ekipa. Ją svečiai užpylė tritaškiais (8:2, 3 minutė).

Pirmajame kėlinyje dominavo gymyba ir „Warriors“ pranašumas išaugo – 25:14 (11 min.).

18-ąją minutę M. Kuzminsko baudos metimas išlygino rezultatą (31:31).

Prasidėjo permaininga kova. Situaciją „Warriors“ pavyko pakeisti ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai įgijo dviženklę persvarą (91:81, 38 min.).

Šeimininkai pasiduoti nebuvo linkę, bet Oklando krepšininkai pirmavo visų likusių rungtynių metu.

M. Kuzminskas žaidė 12 minučių, pelnė keturis taškus. Lietuvis pataikė vieną dvitaškį iš dvejų, prametė dvi baudas iš keturių, atkovojo kamuolį ir blokavo metimą.

Nesulaikomi buvo M. Kuzminsko komandos draugai: Derrickas Rose’as pelnė 28 (9/18 metimų, 10/11 baudų) taškus, latvis Kristapas Porzingis – 24 (9/21 met.) ir atkovojo 15 kamuolių.

„Warriors“ gretose tradiciškai ryškiausiai spindėjo Stephenas Curry ir Klay Thompsonas. Pirmasis pasižymėjo 31 tašku, 11 iš 23 metimų, penkiais iš 13 tritaškių, aštuoniais atkovotais kamuoliais ir šešiais rezultatyviais perdavimais. Antrasis – 29 taškais, aštuoniais metimais iš 21.

„Warriors“ (51/11) – Vakarų konferencijos lyderė. „Knicks“ (25/38) – 12-a Rytuose.

Donatas vėl nežaidė

Los Andžele nuo atsarginių žaidėjų suolo nepakilo Donatas Motiejūnas. Jo atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ 105:97 nugalėjo „Lakers“.

Pirmasis kėlinys vyko nerezultatyviai. Jo pabaigoje svečiams pavyko atitrūkti – 26:18 (12 min.).

Antrojo ketvirčio pabaigoje pirmavo „Lakers“ (54:48, 23 min.).

Persilaužimas įvyko trečiajame kėlinyje, kai Naujojo Orleano komanda spurtavo 13:0 (79:67, 35 min.).

„Pelicans“ pirmavo iki 47-osios minutės, kai „Lakers“ surengė spurtą 14:0 ir rezultatą išlygino (97:97).

Per likusį laiką Naujojo Orleano komanda pelnė aštuonis taškus be atsako ir laimėjo.

„Pelicans“ Anthony Davisas pelnė 31 (10/22 met., 11/17 baud.) tašką ir atkovojo devynis kamuolius. DeMarcusas Cousinsas surinko 26 (9/21 met.) taškus ir 15 atkovotų kamuolių. Jrue Holiday sąskaitoje – 20 (7/12 met.) taškų, 12 rezultatyvių perdavimų ir penki atkovoti kamuoliai.

„Pelicans“ (25/38) užima 13-ąją Vakarų konferencijos poziciją. „Lakers“ (19/44) – paskutinę, 15-ąją.

Pergalingi metimai

Kitose nakties rungtynėse Indianos „Pacers“ svečiuose 97:96 palaužė Atlantos „Hawks“.

Pergalingą tritaškį paskutinę skundę įskraidino Glennas Robinsonas III. 34 (12/19 met., 6/9 trit.) taškus prie pergalės pridėjo Paulas George’as. Jis atkovojo ir penkis kamuolius.

Finikso „Suns“ savo aikštėje 109:106 nugalėjo Bostono „Celtics“.

Lemtingą tritaškį su sirena pataikė Tyleris Ulisas. Tai buvo jo pirmasis mestas tritaškis rungtynėse. Rezultatyviausias mačo žaidėjas – Isaiah Thomasas (35 taškai, 10/25 met., 5/12 trit., 10/11 baudų, 5 rezultatyvūs perdavimai).

Vašingtono „Wizards“ 115:114 namie įveikė Orlando „Magic“.

Vašingtono komandos pergalę lėmė Bojano Bogdanovičiaus pataikytas tritaškis. Iki rungtynių pabaigos buvo likusios 45 sekundės.

Šeimininkai pataikė 14 tritaškių iš 26 (54 procentai). B. Bogdanovičius – aštuonis iš 10-ies.

Sakramente prireikė pratęsimo. Po jo Jutos „Jazz“ 110:109 įsirašė pergalę prieš vietos „Kings“.

Pratęsimą išplėšė Rudy Goberto dvitaškis. Prancūzas pataikė likus trims sekundėms. Tas pats R. Gobertas pelnė ir pergalingus taškus paskutinę pratęsimo sekundę.

R. Gobertas iš viso pelnė 16 (8/12 dvit.) taškų ir atkovojo 24 kamuolius.