0
Londono „Tottenham Hotspur“ liko už borto (nuotr. SCANPIX)

Paaiškėjo visi UEFA Europos lygos aštuntfinalio dalyviai. Ketvirtadienį sužaista 13-a šešelioktfinalio rungtynių. Vigo „Celta“ (Ispanija) į kitą etapą žengė po pratęsimo, o didžiausią pergalę pasiekė Liono „Lyon“ (Prancūzija) – 7:1.

Didžiausia intriga vyko Charkovo „Metalist“ stadione. Donecko „Šachtar“ (Ukraina) jau buvo viena koja aštuntfinalyje, bet 91-ąją minutę 11 metrų baudinį realizavo Iago Aspas. Bendras rezultatas tapo 1:1, tad teko žaisti pratęsimą. Lemiamu tapo 108-ąją minutę pelnytas Gustavo Cabralo įvartis. Jis atvėrė „Celta“ vienuolikei duris į aštuntfinalį.

Dramatiškai į aštuntfinalį prasibrovė Briuselio „Anderlecht“ (Belgija). Jis pirmąsias rungtynes namie laimėjo 2:0. Ketvirtadienį Sankt Peterburge „Zenit“ (Rusija) 72-ąją pirmavo 3:0. Belgai išsigelbėjo 90-ąją minutę, kai įvartį pelnė Kiese Thelinas. „Anderlecht“ į aštuntfinalį prasibrovė dėl svečiuose pelnyto įvarčio.

Pergalę didžiausiu rezultatu šventė „Lyon“. Prancūzai namie 7:1 (4:1) nepasigailėjo AZ iš Olandijos. „Hetriku“ pasižymėjo Nabilas Fekiras (5, 27, 78 minutės). Pirmąjį mačą Liono komanda laimėjo 4:1, tad bendras rezultatas – 11:2.

Ketvirtadienį į Europos lygos aštuntfinalį taip pat žengė Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija), Stambulo „Besiktas“ (Turkija), „Roma“ (Italija), Amsterdamo „Ajax“ (Olandija), Nikosijos APOEL (Kipras), Menchengladbacho „Borussia“ (Vokietija), „Rostov“ (Rusija), „Gent“ (Belgija), „Kobenhavn“ (Danija), „Genkas“ (Belgija).

Šios komandos prisijungė prie trečiadienį į aštuntfinalį prasibrovusių Gelzenkircheno „Schalke 04“ (Vokietija), „Krasnodar“ (Rusija), „Manchester United“ (Anglija).

Aštuntfinalio burtai bus traukiami penktadienį.