Ketvirtadienį Eurolygoje pergales šventė rungtynių favoritai – Maskvos CSKA (Rusija), Belgrado „Crvena zvezda“ (Serbija) ir „Barcelona“ (Ispanija). Turnyro lentelės kaimynų mūšį Stambule laimėjo vietos „Fenerbahce“.

Maskvoje siautė prancūzas

CSKA namie 93:81 (26:14, 28:34, 15:12, 24:21) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis).

Rusai užtikrintai pradėjo rungtynes ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 26:14. Šeimininkai sėkmingo žaidimo nepaleido ir toliau – pirmavo visų rungtynių metu.

Svečius į neviltį varė prancūzas Nando de Colo. Jis pelnė 29 taškus (7/10 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 9/9 baudų) ir surinko 35 naudingumo balus. Kyle’o Hineso sąskaitoje – dvigubas dublis (14 taškų, 10 atkovotų kamuolių – 8 jų puolant). Netoli jo buvo ir Milošas Teodosičius, pelnęs 11 taškų ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

CSKA (17 pergalių / 6 pralaimėjimai) turnyro lentelėje žengia antra, „Maccabi“ (8/15) – 13-a.

Karuselės Stambule

Stambule „Fenerbahce“ 67:64 (22:22, 18:12, 7:22, 20:8) palaužė Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija).

Turkai po dvejų kėlinių turėjo šešių taškų pranašumą (40:34). Vis dėlto, trečiasis ketvirtis pralaimėtas 7:22. Prieš lemiamą kėlinį šeimininkai atsiliko 47:56. „Fenerbahce“ persvarą susigrąžino 36-ąją minutę, kai tritaškį pataikė serbas Bogdanas Bogdanovičius (61:60). Per paskutiniąsias minutes Stambulo krepšininkai pergalės iš rankų neišleido.

Šeimininkai rungtynes laimėjo prasčiau atakuodami iš žaidimo (13/35 prieš 15/29 dvit., 8/27 prieš 8/24 trit.).

B. Bogdanovičius iš viso pelnė 27 taškus (5/8 dvit., 3/5 trit., 8/9 baud.) ir surinko 29 naudingumo balus.

Po pergalės „Fenerbahce“ (15/8) priartėjo prie trečiojoje vietoje esančio „Olympiakos“ (16/7). Dabar komandas skiria viena pergalė.

Užtikrinta Eurolygos sensacijos pergalė

Užtikrintą pergalę iškovojo šio sezono Eurolygos sensacija „Crvena zvezda“. Ji namie 77:58 (20:17, 28:12, 16:13, 13:16) nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ (Turkija).

Serbai pirmavo visų rungtynių metu, o 27-ąją minutę jų persvara siekė 26 taškus (62:36).

„Galatasaray“ mače suklydo 23 kartus. „Crvena zvezda“ prarado devyniais kamuoliais mažiau (14).

Šeimininkams atitinkamai 17 ir 16 taškų pelnė Branko Lazičius (5/5 trit.) bei Ognjenas Kuzmičius (8 atk. kam.). Abu surinko po 23 naudingumo balus.

„Crvena zvezda“ (13/10) Eurolygos turnyro lentelėje šešta, „Galatasaray“ (7/16) – 15-a.

M. Kalniečio komanda pralaimėjo

„Barcelona“ svečiuose 83:78 (22:22, 19:23, 24:10, 18:23) nugalėjo Milano „Emporio Armani“ (Italija).

Ispanai vargo pirmojoje rungtynių pusėje. 17-ąją rungtynių minutę italai pirmavo 15 taškų skirtumu – 45:30. Tiesa, tada „Barca“ pirmąją mačo dalį baigė spurtu 11:0 ir iki pertraukos priartėjo – 41:45.

Katalonai visus taškus sudėjo trečiajame ketvirtyje, laimėję jį 24:10 (65:55). Svečiai persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos.

„Barcelona“ puikiai metė dvitaškius – tikslą pasiekė 72,4 procentų metimų (21/29).

9 dvitaškius iš 12 realizavo kroatas Ante Tomičius. Jis pelnė 19 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

„Emporio Armani“ lietuvis Mantas Kalnietis buvo vienas geriausių komandos žaidėjų. Jo sąskaitoje 10 taškų bei 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Barcelona“ (9/14) Eurolygoje 11-a, „Emporio Armani“ (7/16) – paskutinė, 16-a.