25
Klaipėdos „Neptūnas“ – „Muratbey Usak Sportif“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos "Neptūnas" FIBA Čempionų lygos turnyro antrąjį ratą pradėjo gražia pergale - "Švyturio" arenoje, gausiai palaikomi savų sirgalių, rezultatu 103:88 patiesė emocijų netvardančią Ušako "Sportif" (Turkija) ekipą.

25

Klaipėdiečiai į savo sąskaitą įsirašė septintąją pergalę (yra patyrę vos 1 pralaimėjimą) ir dar labiau įtvirtino vienvaldžio C grupės lyderio poziciją.

Iki 14 rungtynių minutės vyko apylygė kova, tačiau dažniau 2-6 taškais priekyje buvo turkai, tačiau vėliau pasipylė vienas po kito taiklūs neptūniečio Jimmy Barono tolimi šūviai. Be to, turkai pradėjo nervintis – technine pražanga buvo nubaustas D'Angelo Harrisonas, netrukus tokios pat nuobaudos susilaukė turkų trenerių štabas, dar po kelių akimirkų turkams užfiksuota ir nesportinė pražanga.

Taigi, klaipėdiečiai sužaidė atkarpą 23:9 ir jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 54:42.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo „Neptūnui“ pirmaujant 16 taškų skirtumu – 60:44.

Toks pranašumas – buvo susikrautas daugiausiai Jimmy Barono atakų šou – jis vien per du kėlinius pelnė net 29 taškus (7/9 trit., 3/3 dvit., 2/2 baudos). Įdomu pastebėti, kad „Neptūnas“ per antrąjį kėlinį sugebėjo pelnyti net 38 taškus, o varžovai – 18.

Antroje rungtynių pusėje turkai toliau sunkiai stabdė neptūniečius ir liejo emocijas, o drąsiai ir užtikrintai rungtyniavęs Jimmy Baronas ir kiti neptūniečiai Klaipėdos sirgaliams padovanojo puikią pergalę.

"Sportif" ekipa, kurioje rungtyniauja po traumos pasveikęs Evaldas Kairys, patyrė 6 pralaimėjimą per 8 rungtynes ir atsidūrė turnyro lentelės apačioje.

Šiose rungtynėse "Neptūnas" vertėsi be kirkšnies traumą besigydančio Arvydo Šikšniaus.

Kitas FIBA Čempionų lygos rungtynes „Neptūnas“ žais gruodžio 14 dieną (trečiadienį) Italijoje su Varezės „Openjobmečio“ ekipa.

„Neptūnas“: J.Baronas 42, M.Mažeika 15, M.Girdžiūnas ir M.Kačinas po 14.

„Sportif“: R.Freimanis 23, D.Harrisonas 21, Z.Auguste 14, E.Kairys 11.